XIII Niedziela Zwykła - 27 czerwca 2010 r.

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Sł. Głodzika, misjonarza z Republiki Centralnej Afryki. Dziękujemy mu serdecznie za wygłoszone słowo Boże i wspólnotę modlitwy. Bóg zapłać.
 2. Decyzją Ks. Bpa Ordynariusza dotychczasowy nasz wikariusz ks. mgr Dominik Furgał od 26 sierpnia będzie pracował w Bazylice Mniejszej pw. św. Stanisława w Szczepanowie. Na jego miejsce do naszej parafii przybędzie neoprezbiter ks. mgr Rafał Żelazny z Uścia Solnego.
 3. We wtorek przypada uroczystość apostołów św. Pawła i św. Piotra. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i o 19.00 w Narożnikach.
 4. We środę różaniec o godz. 18.30 poprowadzi Róża pani Danuty Chuda.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ponieważ w parafii jest tylko dwóch kapłanów, a dzieci już się wyspowiadały przed końcem roku szkolnego, dlatego spowiadać będziemy w środę, czwartek i w piątek od godz. 18.30.
 6. W I piątek o godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Ponieważ, zdarza się że czasem po kapłanów przyjeżdża 3, 4 kierowców a czasem tylko jeden, dlatego będziemy prosić i wyznaczać kierowców. Kolejka wypadnie 1 raz na rok. Tym razem prosimy o przyjazd 2 kierowców z rodziny chorych: Szałaśny Władysław, Jedynak Helena.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitw o świętość życia kapłańskiego.
 8. W poniedziałek o godz. 19.00 na prałatówce odbędzie się bardzo ważne spotkanie Caritasu.
 9. We wtorek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 będą wydawane dary Caritasu Parafialnego, rodzinom, które otrzymują pomoc co kwartał. Prosimy o niezawodne przybycie, ponieważ nie odebrane dary we wtorek zostaną przekazane innym osobom.
 10. Wszystkie inwestycje jakie wykonaliśmy w parafii od stycznia to kwota blisko 30 000 zł. Konieczne jest wykonanie impregnacja kostki przy kościele, malowanie dachu na kaplicy w Narożnikach, wymiana przepalonego pieca w kaplicy, bieżące opłaty za remont polichromii w bocznej kaplicy i ołtarza Matki Bożej. Parafia ma dług w wysokości 9000 zł. Na ostatnim posiedzeniu Rady Parafialnej podjęto uchwałę, by zwrócić się do wszystkich Parafian, z prośbą o składanie w III niedzielę miesiąca, ofiar w wysokości 50 zł. do kopert na wyżej wymienione prace. W tym roku nie planujemy innych prac poza wyżej wymienionymi.
 11. Dziękujemy wszystkim za pracę przy czyszczeniu kostki, szczególnie p. Markowi Krechniakowi za bezpłatne wypożyczenie sprzętu do czyszczenia - Bóg zapłać.
 12. W poniedziałek będziemy piaskować i impregnować kostkę wokół kościoła. Ponieważ chcemy sprawnie zakończyć te prace - potrzebna jest słoneczna pogoda, prosimy o niezawodne przybycie mieszkańców Żdżar. Potrzebne będą łopaty i 3 opryskiwacze plecakowe: Do pracy prosimy: Pyzik Mariusz, Mastalerz Maria, Madej Henryk, Dziedzic Jan, Sipior Lidia, Wąż Stefan, Kaczmarczyk Jerzy, Noga Marcin, Rokocz Stanisław, Panek Antoni, Ptak Tadeusz, Bielat Władysław. Gdyby ktoś nie mógł przybyć prosimy o zastępstwo.
 13. Dnia 6 lipca tj. we wtorek udamy się na autokarową pielgrzymkę do Tuchowa. Zapisy w sklepie u państwa Zgłobiców. Cena biletu 10 zł.
 14. Nasza Parafia posiada parafialną stronę internetową, na której znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje o parafii oraz aktualności np. ogłoszenia parafialne i intencje Mszy św. Adres strony: http://radgoszcz.diecezja.tarnow.pl Adres internetowy parafii to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 15. Z trzech składek na ślubach z tego roku oraz z ofiar od sprzątających w kościele zakupiono nową kosiarkę do trawy w cenie 1500 zł. Dziękujemy za ofiary.
 16. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa z bajką dla dzieci, prasę misyjną.
 17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w sobotę prosimy panie: Panek Maria, Sternus Emil, Noga Maria, Noga Władysława, Pobiegło Zofia.

Please publish modules in offcanvas position.