XV Niedziela Zwykła - 11 lipca 2010 r.

1. Gościmy dziś w naszej parafii ks. Adama Dynaka, rodaka z Krzywdy, a obecnie misjonarza z Białorusi. Dziękujemy mu serdecznie za wygłoszone słowo Boże i wspólnotę modlitwy. Bóg zapłać.
  2. We środę różaniec o godz. 18.30 poprowadzi Róża pani Teresy Gondek.
  3. Jeśli będzie pogoda, to w piątek o godz. 19.00 na naszym cmentarzu parafialnym odbędzie się Msza św. za zmarłych na którą serdecznie zapraszamy.
  4. Ks. Dziekan z Dąbrowy Tarnowskiej zaprasza naszą parafię na uroczystą Mszę św. z okazji odpustu w sobotę o godz. 18.00.
  5. We czwartek zostały zakończone prace przy instalowaniu nowego marmurowego ołtarza mszalnego. Ufundował go i wykonał były nasz parafianin p. Edward Zgraja z Piławy Górnej. Bóg zapłać za hojny dar serca. Dziękujemy pewnej rodzinie za ufundowanie mosiężnych symboli eucharystycznych IHS oraz panu Janowi Kogutowi za ufundowanie stalowej kasety na relikwie św. Fortunata i Honoraty, które zgodnie z prawem liturgicznym są wmontowane w mensę ołtarza. Dziękujemy p. Józefowi Rój z synami za zainstalowanie ołtarza - Bóg zapłać. Ołtarz został już uroczyście poświecony, konsekrowany będzie w przyszłości. Stary ołtarz został przeniesiony do odnowionego drewnianego domu katechetycznego przy plebanii i w przyszłości będzie zainstalowany w kaplicy cmentarnej.
  6. W tym tygodniu zostało zakończone malowanie całego dachu w Kaplicy w Narożnikach. Koszt farby to suma 3000 zł, koszt pracy podnośnika koszowego teleskopowego w ciągu 11 godzin mycia dachu i malowania krzyża to kwota 900 zł. Dziękujemy Rodzinie Poperów z Jam za ufundowanie pracy podnośnika. Zapłata za malowanie to kwota 11 000 zł. Dziękujemy malującym dach za solidnie wykonane prace. Bóg zapłać.
  7. Zgodnie z postanowieniem Rady Parafialnej, prosimy wszystkich Parafian o składkę do kopert w wysokości 50 zł od domu w III niedzielę lipca. Od siedmiu miesięcy nie było żadnej składki na kościół, choć wykonano wiele koniecznych prac. Gdyby ktoś nie mógł złożyć takiej ofiary, niech złoży taką ofiarę na jaką go stać, gdyż wszyscy mamy obowiązek troszczyć się o naszą parafialną świątynię.
  8. Dziękujemy za artykuły spożywcze ofiarowane na wyżywienie pracowników - konserwatorów.
  9. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić: Gościa Niedzielnego, Żyjmy Ewangelią, kwartalnik Do domu Ojca oraz Apostolstwo Chorych.

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w sobotę prosimy Panie: Kacała Stanisława, Brzychczy Zuzanna, Taraska Leokadia, Wolak Elżbieta.

11. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności + Bronisławę Frąc i + Barbarę Salij, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 10.00. Polećmy nasze zmarłe parafianki miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu, a nasz Panie...