XIX Niedziela Zwykła - 8 sierpnia 2010 r.

1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP - zgodnie z tradycją - przynieśmy do kościoła kwiaty i zboża, by podziękować Bogu za plony. Uroczyste poświęcenie wianków na każdej Mszy Świętej, zaś wieńców żniwnych o 1130.
  2. W środę różaniec o 1830 poprowadzi róża pani Zofii Panek.
  3. Spotkania grup duszpasterskich: Akcja Katolicka – środa po nowennie, Ministranci – czwartek o 16:00, Apostolska Grupa Młodzieżowa – sobota 18:00.
  4. Prace przy renowacji ścian kaplicy Matki Bożej zbliżają się powoli do połowy. Parafia zobowiązana jest zapłacić 40 700 zł. Pozostałą część, czyli kolejne 40 tyś., przekaże Urząd Ochrony Zabytków. Celem pokrycia kosztów wykonanych prac prosimy w przyszłą niedzielę o składkę do kopert.
  5. W związku z podeszłym wiekiem Ks. Prałata w tym tygodniu rozpoczniemy remont kotłowni na Prałatówce. Prosimy od 800 rano o pomoc w tynkowaniu pomieszczenia na nowy gazowy piec: Czwartek: Juras Janusz, Panek Antoni, Kazibut Zenon;    Piątek: Siuda Krystyna, Wilhelm Madej, Bator Maria;    Sobota: Wątroba Zygmunt, Grabowski Stanisław, Rokocz Stanisław.
  6. O tynkowanie zaś na piątek i sobotę prosimy:  Lichorobiec Krzysztof, Lichorobiec Jan, Siembab Antoni, Wnęk Tadeusz, Pikul Krzysztof, Tułacz Czesław.
  7. Zachęcamy do zakupienia u ministrantów Gościa Niedzielnego, są jeszcze do nabycia czasopismo Do domu Ojca.
  8. Ks. Proboszcz poza parafia odprawi: 10 Mszy Świętych za † Zygmunta Pikula oraz 4 za † Bronisławę (ona) Frąc.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu, a w tym prosimy o to panie: Micek Kazimiera, Błachaniec Zofia, Wolak Teresa, Bogucka Zuzanna, Juzba Maria.