XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2010 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2010 r.

1. We środę przypada uroczystość Narodzenia NMP głównej patronki naszej diecezji. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę św., by błagać Maryję o dobrą pogodę, by można było zebrać ostatki biednych plonów z pola i zasiać ziarno na przyszłoroczne plony, a także prosić  by nie było już w naszej Ojczyźnie powodzi. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 18.00, w Narożnikach o 19.00. O 6.40 będziemy śpiewać Godzinki. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.

2. Ofiary zbierane na tacę w środę, podobnie jak w ubiegłym roku będą przeznaczone na uzupełnienie wynagrodzenia za pracę w kościele P. Organistki.

3. W sobotę 12 września o godz. 6.00 z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Odporyszowa. Postarajmy się, by jak najliczniej udać się do tronu Matki Bożej. Podtrzymujemy tradycję by gimnazjaliści traktowali pielgrzymkę jako obowiązek. Prosimy zabrać do Odporyszowa wieńce żniwne. Powrót z pielgrzymki autokarami.

4. W środę różaniec o 1730 poprowadzi róża Zofii Podosek.

5. Spotkania duszpasterskie: ministranci czwartek o 16.00, młodzież i lektorzy w piątek po Mszy św.

6. Prosimy by w przyszłą niedzielę, członkowie róży misyjnej lub ktoś z ich rodziny przyniósł na zmianę tajemnice różańcowe.

7. Prosimy, aby intencje Mszy św. składane na tacę w czasie pogrzebów były podpisywane na kopercie (a nie w środku) – to bardzo ułatwi ich odczytywanie na Mszy św.

8. Od 1 września w Nieczajnej są odprawiane Msze św. gregoriańskie za + Zygmunta Pikula.

9. W tym tygodniu, zostały ukończone prace przy remoncie kotłowni na prałatówce. Dziękujemy rodzinie Sipiorów ze Żdżar: Józefowi, Tadeuszowi, Grzegorzowi za ofiarowanie na rzecz parafii 7 dni pracy. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do nabycia  u ministrantów Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu paniom: Kruk Teresa, Lalewicz Józefa, Bobro Janina, Bogucka Dorota. O posprzątanie kościoła w sobotę prosimy Panie: Farat Alicja, Lipińska Lucyna, Biel Józef, Wójcik Marta, Przybyło Bronisława, Fijoł Bogusława.

Please publish modules in offcanvas position.