XXVIII Niedziela Zwykła - 10 października 2010 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski, w którym modlimy się o rychłą beatyfikację Jana Pawła II. Przypomnijmy sobie jego piękne nauczanie, czytając w domu jego kazania i Gościa Niedzielnego. Zechciejmy też złożyć ofiarę do puszek na Dzieło III Tysiąclecia czyli na pomoc dzieciom uzdolnionym pochodzącym z biednych rodzin. Ofiary zbiera przed kościołem młodzież.
 2. We środę przypada kolejna rocznica zakończenia objawień fatimskich jeśli będzie pogoda po Mszy św. wokół kościoła będzie procesja różańcowa – zapraszamy.
 3. Prosimy Rodziców, by dzieci i młodzież przychodziły na różaniec, by modlić się do Matki Bożej. III dziesiątek różańca prowadzą w poniedziałek klasy III, we wtorek IV, we środę V, we czwartek VI, w piątek I gimnazjalne, w sobotę II, w niedzielę III.
 4. Decyzją Biskupa Ordynariusza od tego roku gimnazjaliści już w I klasie gimnazjum rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy wszystkich uczniów klas I gimnazjum na katechezę parafialną w piątek na godz. 16.00 na prałatówkę, a następnie wraz z rodzicami na Mszę św. i różaniec o godz. 17.00.
 5. We czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej czyli Dzień Nauczyciela. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na różaniec, by modlić się w intencji nauczycieli. Czcigodnym nauczycielom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia, sił oraz życzliwości wychowanków i rodziców.
 6. Z racji święta patrona Gimnazjum Jana Pawła II młodzież gimnazjalna gromadzi się w piątek o godz. 7.40 przed szkołą i za sztandarem przychodzi na uroczystą Mszę św.
 7. Spotkania duszpasterskie o zwykłej porze.
 8. Z ofiar składanych z okazji ślubów – było ich w tym roku 12, odrestaurowano feretron Matki Bożej Wniebowziętej stojący przy ołtarzu.
 9. W Narożnikach zakończymy w tym tygodniu wykonywanie nowego gazowego ogrzewania i nawiewu w kaplicy, podobnego jak tego w kościele parafialnym. Koszt wykonania ogrzewania wynosi 13 000 zł.
 10. W przyszłą niedzielę prosimy o ofiary do kopert na spłatę ostatniej raty za renowację polichromii i za wykonanie ogrzewania w kaplicy.
 11. Dziękujemy parafianom, którzy w sobotę wzięli udział w dniu skupienia Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca i młodzieży, która dzisiaj reprezentuje nasz Parafię na marszu w obronie życia w Tarnowie.
 12. Ks. Józef Słaby od dziś zaczyna w Tarnowie odprawiać Msze św. gregoriańskie za + Mariana Niemczurę, a ks. prof. J. Królikowski od poniedziałku odprawi 8 intencji od uczestników pogrzebu.
 13. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego w którym są ciekawe artykuły o Ojcu św. Janie Pawle II oraz pożyteczny  dodatek dla młodzieży, prosimy zakupić gazetkę Apostolstwo chorych i Do domu Ojca.
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy Panie: Błachaniec Krystyna, Gondek Teresa, Łach Eugenia, Rój Alina, Kupiec Janina.

Please publish modules in offcanvas position.