XXX Niedziela Zwykła - 24 października 2010 r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy tym którzy w poniedziałek po Mszy św. modlili się w procesji różańcowej na cmentarzu.
 2. Prosimy by już w tym tygodniu wszystkie dzieci i młodzież wyspowiadały się w czasie nabożeństw wieczornych przed uroczystością Wszystkich Świętych. Nie będzie specjalnej spowiedzi przed I piątkiem.
 3. Spowiedź  dla starszych będzie w sobotę od godz. 14.00 do 16.00 i od 16.30 do 17.00. Będzie spowiadało dodatkowo 4 księży, ale tylko do 16.00. Przed sierpniowym odpustem niektórzy parafianie przyszli do spowiedzi po Mszy św. wieczornej gdy nie było już żadnego księdza. Postarajmy się wszyscy wyspowiadać i zmarłym ofiarować nie tylko znicze i kwiaty, ale to co nas nic nie kosztuje, a zmarłym jest najbardziej potrzebne czyli uczynek miłosierny  tj. modlitwę i odpust zupełny.
 4. Przypominamy, że wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada odwiedzą codziennie cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Aby uzyskać odpust należy wypełnić następujące warunki: spowiedź św., Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.,  wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, nawiedzenie cmentarza i tam modlitwa za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust.
 5. Spotkanie klas I gimnazjalnych w piątek o 16.00 na prałatówce, o 17.00 wraz z rodzicami na Mszy św. i modlitwie różańcowej w kościele.
 6. W piątek na prałatówce zakończone zostały prace przy zainstalowaniu nowego kotła gazowego i budowie nowego stalowego komina. Dziękujemy panu Zenonowi Ślęczkowskiemu za ofiarowanie 4 dni pracy dla parafii oraz Romanowi Labakowi i Jackowi Gadawskiemu za pomoc w tych pracach. Bóg zapłać.
 7. Dziękujemy za ofiary do kopert z ubiegłej niedzieli. Złożyło je 246 rodzin. Bóg zapłać. Wypłaciliśmy w całości zaległość za wykonanie polichromii i połowę raty za wykonanie ogrzewania w Narożnikach.
 8. Dwa lata temu w sośninie wycięliśmy kilkanaście sztuk dębu na ławki do kościoła. Mieliśmy obowiązek zasadzić nowe drzewa. Z powodu nawału prac przy kościele zadania tego nie wykonaliśmy. Prosimy mieszkańców Żdżar o wycięcie krzaków i wykoszenie chwastów w najbliższą sobotę. Potrzebne będą piły motorowe, siekiery i stare kosy. Prosimy by wycięte krzaki zabrać na opał do domów. O zorganizowanie pracy prosimy pana Czesława Chwałka. Do pracy zapraszamy tych, którzy w tym roku jeszcze nie pracowali: Minorczyk Kazimierz, Cierniak Robert, Pobiegło Edward, Panek Franciszek, Seternus Emil, Ledwoń Janina, Wąż Andrzej, Bielat Władysław, Pikul Emil, Potok Zbigniew, Wiatr Grzegorz, Kmieć Mariusz, Dworak Jacek, Ptak Tadeusz, Farat Adam, Kogut Wanda, Błocho Zdzisław, Wąż Jan, Sipior Lidia, Wąż Stefan, Wałaszek Franciszek, Wójcik Wiesława, Pikul Stefan.
 9. Komendant Policji z Dąbrowy Tarnowskiej prosi szczególnie osoby starsze i samotne o zwiększenie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Coraz częściej dochodzi do kradzieży i oszustw. Należy domy zamykać i uważać na telefony.
 10. O. Jacek Leśniarek odprawi na Ukrainie 4 Msze św. za + Józefa Seternusa od uczestników pogrzebu.
 11. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego i Żyjmy Ewangelią.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Ryszard Zacharski. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie...

Please publish modules in offcanvas position.