Rocznica poświęcenia kościoła - 31 października 2010 r.

Rocznica poświęcenia kościoła parafialnego - 31 października 2010 r.

 1. Jutro przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tak jak w niedzielę. O godz. 13. 30 wyruszymy z kościoła w procesji odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie różaniec za zmarłych. Na cmentarzu będzie Msza św. w czasie której po raz drugi można przyjąć Komunie św. Nie będzie wieczornej Mszy św. w kościele.
 2. Na cmentarzu lektorzy i ministranci zbierają ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ponieważ już drugi rok z rzędu nie zbieramy na seminarium płodów rolnych prosimy o ofiary pieniężne.
 3. We wtorek przypada Dzień Zaduszny. Msze św. o 7.00, 10.00, 17.00 i o 18.00 w Narożnikach.
 4. Od 2 do 8 listopada o godz. 16.30 będą tzw. wypominki listopadowe i jednorazowe. Po nich Msza św.
 5. Przypominamy, że wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada odwiedzą codziennie cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Aby uzyskać odpust należy wypełnić następujące warunki: wyspowiadać się, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy w intencjach Ojca św.,  wyzbyć się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, nawiedzić cmentarz i tam pomodlić się za zmarłą osobę, za którą ofiarowujemy jest odpust.
 6. Wczoraj uporządkowana została I część sośniny, dziękujemy mieszkańcom Żdżar za piękną pracę w sośninie, Bóg zapłać.
 7. Dziękujemy naszemu rodakowi Jerzemu Nowakowi z Rzeszowa za ufundowanie renowacji figury św. Dominika z bocznego ołtarza i figury Matki Bożej stojącej pod krzyżem przy ołtarzu. Bóg zapłać.
 8. W kościele została wstawiona I część nowych dębowych pięknych ławek. Pozostałe będą stopniowo instalowane. Prosimy nie trzymać butów na poduszkach, aby ich nie brudzić i nie niszczyć.
 9. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego w którym są kolejne słodkie niespodzianki, niezwykle interesujący jest też Mały Gość Niedzielny z naklejką dla dzieci. W ostatnim czasie  wzrosła ilość czytanych gazet w naszej parafii.
 10. Ks. J. Królikowski odprawi 7 Mszy św. za + Eugeniusza Kułagę od uczestników pogrzebu.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek po południu prosimy Panie: Chudy Wiktora, Wójcik Małgorzata, Kułaga Maria, Gmyr Zofia.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Eugeniusz Kułaga. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu:
                                             Dobry Jezu a nasz Panie...

Please publish modules in offcanvas position.