I Niedziela Adwentu - 28 listopada 2010 r.

  1. Rozpoczynamy adwent czyli czas duchowego przygotowania się na spotkanie z Panem Jezusem przychodzącym do nas szczególnie uroczyście w Boże Narodzenie. Zachęcamy do podjęcia dobrych postanowień. Zrezygnujmy z siedzenia przed komputerem, oglądania kiepskich filmów i programów i innych przyjemności, by mieć więcej czasu na modlitwę w kościele i w domu, na czytanie Pisma św., gazet religijnych, ale także po to by mieć też więcej czasu dla rodziny i dla siebie.
  2. Zapraszamy do naszego kościoła na roraty, które będą odprawiane codziennie o godz. 7.00 i 17.00. Prosimy, by dzieci przychodziły na roraty z lampionami.
  3. Nasze przygotowywanie się do świąt powinno się dokonać poprzez spowiedź św. Spowiadać się można w czasie każdego nabożeństwa, a szczególnie:

-         we środę od godz. 16.00 spowiada się cała szkoła podstawowa

-         we czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

-         w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

4. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, by starały się wykonać jak najwięcej dobrych uczynków, zapisały je na serduszkach i składały w kościele do koszyczka przed żłóbkiem. Po roratach rano i wieczorem będzie losowanie i dwoje dzieci w nagrodę zabierze do domu Pana Jezusa w żłóbku, przy którym rodzina pomodli się wspólnie.

5. We wtorek zapraszamy na wieczorne roraty wszystkie panie z Caritasu. Po Mszy św. spotkanie na prałatówce.

6. Różaniec we środę o godz. 16.30 poprowadzi róża p. Teresy Kubek.

7. W środę spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

8. W I czwartek obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. O godz. 16.30 różaniec, a po nim Msza św. z kazaniem.

9. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin chorych: Bronisławy Błocho i Teofilii Bogacz.

10. W I sobotę o godz. 16.30 różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej o 17.00 Msza św. Modlitwy poprowadzą rodziny z Trzydniaków.

11. Dzisiaj przed kościołem zbiórka pieniędzy sprzed denominacji przeznaczona na pomoc dla dzieci które oczekują na operację serca. Pieniądze będzie zbierać także w naszych domach młodzież ze Szkolnego Koła Caritas.

12. Przypominamy, że nie wolno trzymać nóg na klęcznikach nowych ławek, mokre parasolki prosimy trzymać na posadzce. Niestety już ktoś porysował jedną ławkę. Zwracajmy sobie wzajemnie uwagę, aby nie niszczyć pięknych ławek, które są chlubą naszej parafii.

13. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego, oraz Małego Gościa Niedzielnego w którym jest za darmo płyta CD z Ewangelią św. Łukasza, której można słuchać w nie tylko w Adwencie.

14. Misjonarz ks. Marek Wójcik odprawi od poniedziałku na Ukrainie 9 Mszy św. za + Władysławę Pikul z intencji uczestników pogrzebu.

15. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zwraca się z prośbą o zgłaszanie się osób, które zechciałyby się podjąć pełnienia obowiązków rodziny zastępczej. Informacje dodatkowe na tablicy ogłoszeń.

16. Urząd Gminy informuje, że osoby które otrzymały we wrześniu wapno mogą się zgłaszać z dowodem po odbiór dodatkowego wapna wg porządku podanego na tablicach ogłoszeń.

17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. Ponieważ wraz ze śniegiem wnosimy sporo piasku do kościoła, dlatego o posprzątanie kościoła we wtorek po południu prosimy Panie: Dykas Bernadeta, Burzec Maria, Galus Helena, Bodziony Władysława, Moździerz Jolanta; a w sobotę od godz. 8.00 panie: Pikul Wanda, Juras Małgorzata, Lichorobiec Zofia, Pikul Helena.

Please publish modules in offcanvas position.