III Niedziela Adwentu - 12 grudnia 2010 r.

 1. Zapraszamy na roraty, które są odprawiane codziennie o godz. 7.00 i 17.00. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. w czasie nabożeństw, by szczęśliwie przeżywać czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
 2. We czwartek rozpocznie się nowenna do Dzieciątka Jezus. Zmobilizujmy się wszyscy do pobożnego uczestniczenia w niej. We czwartek zapraszamy wszystkich przedszkolaków, w piątek dzieci ze szkoły podstawowej, w sobotę gimnazjalistów. Na uczestników nabożeństw czekają super niespodzianki.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w triduum przez świętem Matki Bożej, oraz złożyli na Caritas pieniądze z przed denominacji. Bóg zapłać.
 4. Prosimy, by włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Legitymacje są do pobrania na bocznych ołtarzach i na oknach w przedsionku. Wypełnione prosimy złożyć na tacę.
 5. Różaniec we środę o godz. 16.30 poprowadzi róża p. Marii Kułaga.
 6. Rozprowadzane są świece na wigilijny stół, zapałki Caritas oraz poświęcone opłatki.
 7. Jak zauważyliśmy w kościele są już prawie wszystkie nowe ławki. Prosimy, by je szanować – dodały uroku naszemu kościołowi, bo są niezwykle wygodne, funkcjonalne, a przy tym kunsztownie wykonane. Stare ławki z kościoła zostały przewiezione do magazynu kaplicy w Narożnikach. 5 z nich zostało umieszczonych na chórze kaplicy, kolejne 5 po przerobieniu wstawiono do kaplicy. Za ich przeróbkę dziękujemy panu Janowi Potokowi. Dziękujemy firmie Radbet p. Marka Krechniaka za bezpłatne przewiezienie ławek do Narożnik. O dalszym przeznaczeniu pozostałych ławek zadecyduje Rada Parafialna.
 8. Ks. Józef Słaby od 15 grudnia w Tarnowie rozpoczyna odprawianie Mszy św. gregoriańskiej za śp. Bronisławę Urban.
 9. Zagubiono portmonetkę z odcinkiem renty, uczciwego znalazcę prosimy o zwrot.
 10. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, w którym jest duży, piękny obraz MB z Gwadelupe oraz historia objawień. Są też kwartalniki Do domu Ojca. Prosimy o ich zakupienie. Bp Ordynariusz wezwał proboszczów do zwiększenia zakupu Gościa o ¼  egzemplarzy.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we środę prosimy Panie: 

a w sobotę od godz. 8.00 panie:

Prosimy, by w czasie sprzątania uważać by nie niszczyć np. odkurzaczem nowych ołtarzy i ławek. W ostatnim czasie ktoś poobijał bok ołtarza głównego.

Please publish modules in offcanvas position.