Uroczystość Bożego Narodzenia - 26 grudnia 2010 r.

 1. Dziękujemy i gratulujemy 46 osobom w naszej parafii, które od święta Zwiastowania NMP przez 9 miesięcy modliły się w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych zabiciem i dzisiaj kończą tę modlitwę. Wszystkich zachęcamy do włączenia się w to bardzo piękne i niezwykle potrzebne duchowe dzieło, legitymacje są w przedsionku kościoła.
 2. Przypominamy, że w Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 16.00.
 3. Jutro Święto Świętej Rodziny – odpust w kaplicy w Narożnikach. Msze św. w kościele jak w każdą niedzielę.
 4. Prosimy, by jutro tj. w święto Świętej Rodziny wszyscy małżonkowie przyszli do kościoła razem i byli blisko siebie – w czasie Mszy św. będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 5. Różaniec we środę o godz. 16.30 poprowadzi róża p. Marii Nowak.
 6. W Sylwestra Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dary serca w sklepach spożywczych w tym także właścicielom firmy Tarsmak. Caritas Parafialna przekazała 21 paczek niezamożnym rodzinom.
 8. Zachęcamy do zakupienia podwójnego Gościa Niedzielnego i Małego Gościa w którym jest płyta z pięknie nagrana drugą częścią Ewangelii wg św. Łukasza kolędami oraz piękny obraz Bożego Narodzenia.
 9. Został zakończone wszystkie prace przy wykonywaniu nowych ławek. Obecnie mamy w kościele 42 ławki (o 5 więcej niż starych), artystycznie i funkcjonalnie wykonanych. Szczególną wartość mają 2 pierwsze ławki gdyż zawierają oryginalne, wyrzeźbione w drzewie płaskorzeźby przedstawiające sceny z życia naszego patrona św. Kazimierza. Towarzystwo Przyjaciół Radgoszczy w Chicago przekazało na wykonanie ławek 96 000 zł. z czego 20 000 zł. kosztowały mechanizmy klęczników, tapicerka i umocowanie ławek. Reszta tj. 76 000 zł kosztowało wykonanie ławek w tym 21 000 zł kosztowały stolarza materiały (matryce i frezy do rzeźbienia, lakier, energia elektryczna i inne). Wkład Parafii Radgoszczy w wykonanie ławek to kwota ok. 100 000 zł w formie ok. 80 kubików dębu ofiarowanego przez parafian i jego przygotowanie do wykonania ławek. Ok. 20 kubików dębu pozostało w suszarni na wykonanie w przyszłości boazerii i ławek przy ścianach. Bóg zapłać stolarzowi za nie tylko perfekcyjnie wykonaną pracę, ale za serce i poświęcenie jakie włożył wraz z rodziną w ich wykonanie. Bóg zapłać.
 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w poniedziałek od 8.00 prosimy Panie:
 11. Rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin od 8.30 w następującej kolejności:
Poniedziałek: Lisiaki Południowe i Poręby

Wtorek: Narożniki i Zarzecze za cmentarzem

Środa: Podlesie i Grochowiska

Czwartek: Górki i Żdżary Południowe

Piątek: Zadębie i Lisiaki Północne.

Bardzo prosimy o całodzienne podwożenie kapłanów do poszczególnych domów.

 

Please publish modules in offcanvas position.