II Niedziela Wielkiego Postu - 20 marca 2011 r.

  1. We środę Różaniec o godz. 16.30 poprowadzi róża p. Marii Kułaga.
  2. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.00, 18.00 i w Narożnikach o 17.00. Ponieważ jest to Dzień Świętości Życia, dlatego rozpoczniemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Polska wchodzi w kryzys gospodarczy: wszystko zaczyna drożeć, a pewna partia polityczna zamiast ratować kraj przed kryzysem przystępuje do kolejnej awantury mającej na celu wprowadzenie prawa do aborcji na każde życzenie. Musimy się kolejny raz zmobilizować i stanąć w obronie życia nienarodzonych oraz ludzi chorych i starszych. Młodzież gimnazjalna odwiedzi nasze domy i będzie zbierała podpisy na specjalnych listach w obronie ludzkiego życia. Ta sprawa dotyczy każdej i każdego z nas. Stańmy się gorliwszymi obrońcami życia i złóżmy podpis za ochroną życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, a także włączmy się liczniej niż w grudniu w krucjatę modlitwy w obronie nienarodzonych dzieci i ludzi starszych zagrożonych przez eutanazję. Przez cały tydzień można zabrać z przedsionka kościoła legitymacje Duchowej Adopcji, w piątek dokonamy uroczystej przysięgi.
  3. Droga krzyżowa w piątek o 17.30 po nim Msza św. W Narożnikach Droga Krzyżowa o godz. 16.30, a po niej Msza św. W piątek od godz. 17.00 spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania, świadków  i dla ich rodzin.
  4. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00, a po nich Msza św.
  5. Dziękujemy pewnej rodzinie za ofiarę 500 zł na ubezpieczenie kościoła Bóg zapłać.
  6. Dzisiaj  przed kościołem zbiórka do puszek na misje katolickie. W przyszłą niedzielę składka do puszek na pomoc dla Japonii.
  7. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w którym są bardzo ciekawe informacje o proroczych wizjach odnoszących się do naszej Ojczyzny czcigodnego sługi Bożego Jana Pawła II. W Żyjmy Ewangelią jest kazanie odpustowe oraz tekst o szczególnym błogosławieństwie jakie Pan Bóg ofiarował  naszej parafii.
  8. Otrzymaliśmy informację, że w najbliższym czasie ma być zlikwidowany Urząd Pocztowy w naszej parafii. Rada Parafialna jednogłośnie podjęła uchwałę o wystosowaniu do władz regionalnych i krajowych petycji w sprawie pozostawienia Poczty. Radnych prosimy o złożenie dziś w zakrystii podpisów pod uchwałą.
  9. Pan Piotr Lichorobiec nakręcił film z uroczystości odpustowej i o historii naszego kościoła. Ministranci rozprowadzają płyty CD w cenie 30 zł. Serdecznie zachęcamy do nabycia tej pięknej pamiątki.

10. O. K. Juzba od najbliższego poniedziałku tj. od 21.03. będzie odprawiał Msze Św. gregoriańskie w Bytomiu za + Ryszarda Zacharskiego.

11. Dnia 29 marca od godz. 9.00 przed Ośrodkiem Zdrowia przeprowadzane będą badania mammograficzne dla kobiet. Zachęcamy do badań, by ratować się przed nowotworami. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w tym tygodniu. O posprzątanie kościoła w sobotę na godz.  8.00 zapraszamy: Gierczyńską Małgorzatę, Burzec Jolantę, Bogacz Elżbietę, Witaszek Annę.

Please publish modules in offcanvas position.