III Niedziela Wielkiego Postu - 27 marca 2011 r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu - 27 marca 2011 r.

  1. Nasz drogi Ks. Prałat S. Gawęda obchodzi swoje 90 urodziny. Z tej okazji czcigodnemu Jubilatowi składamy na jak najdłuższe lata życia - Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia i życzliwości ludzi - Szczęść Boże! Dzisiaj na wieczornej Mszy św. będziemy się modlić w intencji Jubilata.
  2. We wtorek w Krzywdzie o godz. 15. 30 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Prosimy, by w tej uroczystości wzięli udział rodzice i rodzeństwo bierzmowanych. Składka będzie przeznaczona na stypendia dla uzdolnionych, ale biednych dzieci z wiosek.
  3. We środę Różaniec o godz. 16.30 poprowadzi róża p.  Wandy Minorczyk. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej
  4. Prosimy o włączenie się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i do złożenia na tacę wypełnionej ostatniej strony legitymacji.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

-         w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

-         we czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

-         w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

6. Zapraszamy wszystkich uczniów klas I B gimnazjum na katechezę parafialną w środę o godz. 16.00, klasy IC i ID we czwartek o godz. 16.00 na prałatówkę. Wszystkie klasy I wraz z rodzicami na Drogę Krzyżową i Mszę św. w piątek o 17.30.

7. W I czwartek po Mszy św. wieczornej bardzo ważne spotkanie pań z Caritasu.

8. W I piątek udamy się do chorych prosimy o 2 samochody z rodzin Ireny Gondek i Genowefy Lichorobiec.

9, Droga Krzyżowa w piątek o 17.30, w Narożnikach o 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.

10. W sobotę będziemy przeżywać 6 rocznicę śmierci Jana Pawła II. Zapraszamy o godz. 17.30 na okolicznościową Drogę Krzyżową z Janem Pawłem II i Mszę św.

11. Dla osób chorych i w podeszłym wieku zostały wykonane piękne barierki. Przy okazji ocynkowano i wymalowano wszystkie kościele bramy. Prace wykonała firma p. Wałaszka z naszej parafii. Koszt robót to kwota 18 000 zł. Dziękujemy rodzinie Krystyny i Władysława Gondek z ul. Witosa za przekazane na ten cel 1000 zł.

12. Przy ołtarzu pod krzyżem umieszczone są odrestaurowane figury Matki Bożej Bolesnej i św. Jana Apostoła z bocznego ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa. Koszt odnowienia obu figur to kwota 6000 zł. Prosimy, aby ich renowację ufundowali bierzmowani i dzieci I komunijne .

13. Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę katolickiego przedszkola w Japonii.

14. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w którym jest wiele ciekawych artykułów Janie Pawle II i o Polsce.

15. Nadleśnictwo prosi, by nie wypalać traw w polach, bo grozi za to kara.

16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w tym tygodniu. O posprzątanie kościoła w sobotę  8.00 zapraszamy: Burzec Anna, Kupiec Janina, Błocho Alicja, Kowal Lucyna.

 

Please publish modules in offcanvas position.