V Niedziela Wielkiego Postu – 10 kwietnia 2011 r.


  1. Przeżywamy dziś 1 rocznicę narodowej tragedii jaką była katastrofa pod Smoleńskiem, w której zginęli niezwykle szlachetni i mądrzy Polacy. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Wprowadzajmy w nasze życie wskazania Jana Pawła II, by nasza Ojczyzna Polska  była  zawsze wierna Bogu, krzyżowi i Ewangelii.
  2. W najbliższą sobotę w naszej parafii będzie spowiedź wielkopostna. Msza św. o godz. 8.00. Spowiedź św. od 8.30 do 12.00 z przerwą o 10. 00. Po południu spowiedź od 15.00 do 18.00, z przerwą od 16.30. Dzieci z podstawówki niech przyjdą do południa, gimnazjaliści po południu. Przyjdźmy wszyscy do spowiedzi, dobrze się przygotujmy, trwajmy na adoracji Najświętszego Sakramentu i uczyńmy postanowienie, by wytrwać w łasce uświęcającej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
  3. Różaniec we środę poprowadzi róża p. Zofii Panek.
  4. W Niedzielę Palmową uroczyste poświęcenie palm z procesją wokół kościoła na Mszy św. o godz. 11.30. Po tej Mszy św. tradycyjnie Urząd Gminy organizuje konkurs palm wielkanocnych – warunki konkursu takie same jak co roku.
  5. Składka na Gorzkich Żalach dzisiaj i za tydzień przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  6. W piątek po Mszy św. obowiązkowe spotkanie dla wszystkich lektorów także starszych, w celu przygotowania Liturgii Wielkiego Tygodnia. Obecność obowiązkowa!
  7. Chrzest święty będzie udzielany w II dzień Świąt Wielkanocnych. Z okazji beatyfikacji Jana Pawła II w I niedzielę maja nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.
  8. Panie i dzieci z Caritasu rozprowadzają paschaliki, zapałki oraz kartki świąteczne. Serdecznie prosimy o ich nabywanie.
  9. Po jednogłośnej decyzji Rady Parafialnej  sprzedano do kaplicy w Małcu stare ławki z naszego kościoła. Za 22 ławki otrzymaliśmy 6000 zł., które zostały przeznaczone na zapłatę za barierki przy kościele. Do zapłacenia za barierki mamy jeszcze  8000 zł.

10. Uczniów klasy I B Gimnazjum zapraszamy na katechezę parafialną w środę o godz. 17.15, klasy I C i I D w piątek o godz. 16.45. Wszystkie klasy zapraszamy w piątek z rodzicami o 17.30 na Drogę Krzyżową i Mszę św.

11. Ks. Józef Słaby od dziś odprawia w Tarnowie Msze św. gregoriańskie za + Kazimierę Ledwoń.

12. Ponawiamy prośbę, by nie trzymać nóg na klęcznikach ławek oraz, aby na czas wychodzenia z ławek do Komunii św. i do domu podnosić klęczniki do góry. Ławki to nasze wspólne piękne dobro, o które mamy obowiązek wszyscy dbać.

13. Bardzo serdecznie dziękujemy panom ze Żdżar i Kaczówki oraz jak zwykle niezawodnym strażakom za prace wykonane na rzecz parafii. Bóg zapłać.

14. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w którym są wzruszające świadectwa o katastrofie smoleńskiej. Członków Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca oraz innych chętnych prosimy o zakupienie kwartalnika Do Domu Ojca.

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w tym tygodniu. O posprzątanie kościoła w sobotę 18.30 zapraszamy parafian: Szach Maria, Stopa Bogusława, Skiba Józefa, Piwowarczyk Marta, Przybyło Marian, Niemczura Krystyna.

Please publish modules in offcanvas position.