Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 24 kwietnia 2011 r.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 24 kwietnia 2011 r.

 

  1. Z okazji Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim naszym Parafianom w kraju i za granicą, Gościom i Dobroczyńcom naszej parafii, radości płynącej od Chrystusa Zmartwychwstałego, pokoju serca z płynącego z częstego przyjmowania Jezusa w Komunii św. i obfitości łask Bożych na każdy dzień życia. Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne jakie otrzymaliśmy.
  2. Dzisiaj kończy w naszej parafii swoją wielkopostną duszpasterską praktykę diakon Damian Migacz. Dziękujemy mu za pracowicie i gorliwie spędzony czas praktyki. Życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkiej pomyślności na drodze kapłańskiego powołania.
  3. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji przez cały tydzień będą odprawiane także Msze św. o godz. 18.00, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę - I nabożeństwo majowe.
  4. Przyszła niedziela jest świętem Miłosierdzia Bożego i równocześnie dniem beatyfikacji Jana Pawła II, która rozpocznie się w Rzymie o godz. 10.00. Naszą parafię na tej uroczystości będzie reprezentował ks. Rafał. Byśmy mogli dobrze przeżyć tę tak bardzo oczekiwaną uroczystość Msze św. w przyszłą niedzielę będą o godz. 7.00 i 9.00 (a nie o 10.00), po południu o 16.00, oraz o 8.30 w Narożnikach. Nie będzie Mszy św. o 11.30.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary złożone w sklepach i w kościele jako „Dary serca” dla potrzebujących. Właścicielom sklepów dziękujemy za umożliwienie zbiórki. Wręczyliśmy paczki 14 rodzinom.
  6. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na KUL i UJPII.
  7. Dziękujemy serdecznie: Ks. Prałatowi, Pani Organistce, panom Wiesławowi i Janowi Dykasom, ks. Rafałowi i Diakonowi Damianowi za przygotowanie i prowadzenie śpiewów liturgicznych w czasie Triduum, Ministrantom i lektorom za gorliwą służbę, tym którzy przygotowywali i prowadzili adoracje w Ciemnicy i przy Grobie, ks. Rafałowi, rodzinie Szwajkoszów wraz z młodzieżą za wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej za asystę przy Grobie Pańskim i w czasie Rezurekcji - Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Małego Gościa, w którym jest medalik z błogosławionym Janem Pawłem II.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł + Władysław Gondek. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. polecajmy jego duszę Milosierdziu Bożemu:
Dobry Jezu, a nasz Panie...

Please publish modules in offcanvas position.