IV Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2011 r.

  1. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. Różaniec we środę o godz. 17.30 poprowadzi róża p. Grażyny Chwałek.
  3. Wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim rodzicom którzy przychodzą na Mszę św. do kościoła z małymi dziećmi. Wyrażając podziękowanie i odpowiadając na wielokrotne prośby parafian równocześnie bardzo prosimy, by z dziećmi, które nie potrafią być cicho w kościele na całej mszy św. rodzice z dziećmi siadali w babińcu, lub gdy dziecko zacznie przeszkadzać by przechodzili do babińca. Boczna kaplica została zbudowana dla rodziców z małymi dziećmi i dla tych którzy źle się czują. Serdecznie prosimy o zrozumienie tej prośby, bo coraz częściej nie można spokojnie uczestniczyć we Mszy św. z powodu przeszkadzających w modlitwie dzieci.
  4. Zakończyła się I część renowacji polichromii chóru. Ponadto z desek które pozostały od szolowania kościoła została wykonana nowa podłoga na chórze oraz drzwi do babińca i na chórze. Dziękujemy stolarzom z naszej parafii za wykonane prace. Bóg zapłać.
  5. Dziękujemy serdecznie za wykonanie rusztowanie w kaplicy bocznej: Podosek Sławomir, Podosek Szczepan, Toczek Marian, Adam Rój, Paweł Rój, Lichorobiec Stanisław, Sipior Adam. Bóg zapłać.
  6. W tym tygodniu rozpoczynamy parce przy restauracji polichromii bocznej kaplicy niestety nie otrzymaliśmy żadnej dotacji na tą prace, będziemy też malować elewację ścian kościoła. Prace będą trwały codziennie od godz. 8.00 do 16.00 (obiad w szkole o 13.00). Będzie zdejmowana farba olejna z polichromii ścian oraz malowanie niskich części elewacji kościoła. Do pracy zapraszamy mieszkańców Lisiaków Południowych:

-         Poniedziałek: Sajdak Krzysztof, Maliga Zygmunt, Stopa Henryk, Karaś Marian, Błachaniec Mieczysław, Urban Roman, Zgłobica Roman, Seternus Zygmunt.

-         Wtorek: Sajdak Józef, Kilian Jerzy, Galus Tadeusz, Marek Kazimierz, Leśniewski Józef, Pikul Łukasz.

-         Środa: Żurawski Stefan, Urban Ryszard, Niemczura Henryk, Moździeż Józef, Frąc Adam, Miłkoś Roman, Wyszomirski Ryszard.

-         Czwartek: Grabowski Tadeusz, Juzba Kazimierz; Skrzek Aleksander, Urban Stanisław, Miłkoś Waldemar, Szwajkos Tadeusz.

-         Piątek: Warias Piotr, Bielat Grzegorz, Gawron Benedykt, Saładyga Tadeusz, Błocho Andrzej, Grabowski Janusz, Grabowski Andrzej, Dworak Maria, Witek Józef.

-         Sobota: Kogut Jan, Saładyga Andrzej, Frąc Stanisław, Warias Stanisław, Kacała Krzysztof, Kijowski Stanisław, Skiba Paweł, Seternus Andrzej, Bobro Marek,

Gdyby ktoś nie mógł przyjść w danym dniu proszony jest o zamianę. Są chętni do pracy za 80 zł za dniówkę, można się zgłosić do Ks. Proboszcza.

7. W najbliższy piątek o godz. 18.00 udamy się w procesji na Mszę św. i nabożeństwo majowe do Kapliczki w Sośninie.

8. Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci I komunijnych za daru ołtarza 3000 zł na renowację figury MB Bolesnej, oraz panu Józefowi Kacale za ufundowanie metalowego ogrodzenia krzyża na ul. Jagiellońskiej. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy rodzicom dzieci klas III za solidne posprzątanie kościoła po remoncie polichromii chóru.

10. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, w którym są ciekawostki związane z beatyfikacją błog. Jana Pawła II.

11. Do sprzątania w sobotę o godz. 8.00 prosimy Panie: Szwajkos Leokadia, Zgłobica Bogusława, Błocho Lucyna, Grabowski Jerzy i Kogut Zofia.

Please publish modules in offcanvas position.