Boże Ciało – 24 czerwca 2011 r.

 

  1. Gościmy dziś w naszej parafii neoprezbitera, byłego praktykanta w naszej parafii ks. mgr Damiana Migacza. Głosi w naszej parafii słowo Boże i odprawi Msze św. prymicyjne w Narożnikach i w kościele parafialnym. Życzymy mu na początku kapłańskiej drogi którą rozpocznie parafii w Nagawczynie Bożego błogosławieństwa, zdrowia i ludzkiej życzliwości.
  2. W niedzielę procesja będzie na Mszy św. o godz. 11.30 i 16.00.
  3. Przy ołtarzu mszalnym widzimy pięknie odnowiony zabytkowy krzyż, który był dotąd w babińcu. Był wielokrotnie przemalowywany olejnymi farbami i przez to przyniszczony. W czasie prac konserwatorskich zostały zdjęte olejne przemalowania, usunięto duże ilości szpachli zniekształcającej wizerunek Ukrzyżowanego, po czym położono nową powłokę malarską i wyzłocono. Dziękujemy p. Celinie Dworak za wykonane z sercem prace konserwatorskie, a pewnemu małżeństwu z ul. Jagiellońskiej za złożoną ofiarę na jego odrestaurowanie. Krzyż zostanie poświęcony w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i przeniesiony na wcześniejsze miejsce.
  4. Dziękujemy paniom, które sprzątały kościół we środę. Do sprzątania w sobotę o godz. 8.00 prosimy Panie i Panów: Pikul Zofia, Przetacznik Henryk, Goj Adam, Żurawska Bożena, Warias Bogusława, Siembab Maria.

Please publish modules in offcanvas position.