XIV Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2011 r.

XIV Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2011 r.

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach oktawy Bożego Ciała, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym, wszystkim którzy nosili chorągwie, feretrony, baldachim. Dziękujemy mieszkańcom Żdżar, Górek, Zarzecza za rzeką, Kaczówki za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało oraz OSP za asystę w czasie procesji. Bóg zapłać
  2. W środę różaniec o 18:30 poprowadzi Róża Zofii Panek.
  3. Ze względu na dużą ilość pogrzebów w naszej parafii i tym samym bardzo dużą ilość zamawianych Mszy św. czas oczekiwania w kolejce na odprawianie Mszy św. aktualnie wynosi powyżej 30 dni.
  4. W poniedziałek komisja konserwatorska odebrała wykonaną renowację polichromii chóru organowego. W środę kolejna komisja podjęła ostateczne decyzji w sprawie renowacji ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Dziękujemy Pani Bożenie Szeliga za roczną pracę na plebanii i troskę o zdrowie kapłanów pracujących w parafii. Bóg zapłać.
  6. Coraz więcej w Polsce jest wypadków drogowych, w których ginie dużo ludzi. Na terenie naszej parafii wielu kierowców porusza się z nadmierną prędkością. Prosimy o przestrzeganie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Równocześnie prosimy, by nie otwierać zamkniętej bramy koło prałatówki – jej otwarcie i przejeżdżanie skrótem grozi wypadkami, których sobie nie życzymy. W ubiegłym tygodniu zostały uszkodzone schody na prałatówce, poobijana jest też nowa elewacja budynku
  7. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w którym są: artykuły o pięknych polskich sanktuariach oraz placówki i zdjęcia księży neoprezbiterów, w Małym Gościu jest płyta z bajkami dla dzieci, oraz Żyjmy Ewangelią.
  8. Dziękujemy osobom, które ofiarnie sprzątały kościół oraz chodnik we wtorek i w sobotę. Do sprzątania w sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców Górek: Cudak Amalia, Kozioł Maria, Pikul Maria, Baran Jowita.

Please publish modules in offcanvas position.