XVIII Niedziela Zwykła - 31 lipca 2011 r.

 

  1. W odpowiedzi na apel biskupów podejmijmy decyzję o abstynencji lub ograniczeniu spożywania alkoholu. Zacznijmy jeszcze bardziej dbać o zdrowie i życie oraz o dusze - własne i swoich najbliższych, bo nadużywanie alkoholu także w naszej parafii zbiera okrutne skutki.
  2. Nasilają się w naszej parafii coraz bardziej kradzieże płodów rolnych, drobiu i sprzętu domowego zwłaszcza osobom w podeszłym wieku i chorym. Jest to postępowanie obrzydliwe. Przypominamy, że takie postępki są grzechem wołającym o karę Bożą i domagają się nie tylko spowiedzi, ale także wyrównania krzywdy. Bez wynagrodzenia krzywdy człowiek żyje w świętokradztwie.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 1800. Porządek spowiedzi: we środę - dzieci, we czwartek - młodzież; w piątek - tylko dorośli. Prosimy o zachowanie tego porządku, bo we dwóch nie damy rady wyspowiadać wszystkich w I piątek.
  4. W I piątek udamy się do chorych. Prosimy o przyjazd 2 kierowców z rodzin chorych: Marii Jaje i Zofii Kupiec.
  5. W I sobotę o 1830 różaniec w intencji powołanych, o nowe powołania kapłańskie i zakonne poprowadzą mieszkańcy ul. Szczucińskiej. Prosimy o liczny udział w tym nabożeństwie.
  6. W środę różaniec o 18:30 poprowadzi Róża Renaty Podosek.
  7. W uroczystość Wniebowzięcia NMP - przyniesiemy do kościoła wieńce żniwne, by podziękować Bogu za plony. Prosimy przygotowanie wieńców, niech w ich wykonanie włączy się młodzież, tak aby nie zaginęła ta piękna polska tradycja.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy panom: Pikul Marek, Kacała Grzegorz, Gmyr Julian i Burzec Józef za wykonane w sobotę prace na rzecz parafii.
  9. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego. Warto poczytać o zagrożeniach jakie stwarza nam cywilizacja i jak się przed nimi bronić. Jest jeszcze czasopismo Do Domu Ojca i prasa misyjna.

10. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół. Do sprzątania w sobotę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców Porąb: Kawa Stanisława, Kawa Wiesława, Król Janina, Błocho Joanna.

Please publish modules in offcanvas position.