XXI Niedziela Zwykła - 21 sierpnia 2011 r.

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej parafii św. Kazimierza. Uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11.00. Prosimy o niesienie feretronów:
 • figury Jezusa Zmartwychwstałego - róża Władysława Piłata,
 • figury Matki Bożej Fatimskiej - gimnazjaliści w strojach krakowskich,
 • figury św. Józefa - róża Grażyny Chwałek,
 • dwie figury Dzieciątka Jezus - chórek i dzieci pierwszokomunijne.
 1. Prosimy o asystę małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne i Straż Pożarną.
 2. Odpust w Parafii jest wielkim świętem dlatego koniecznie trzeba go pięknie przeżyć. Z okazji odpustu prosimy by wszyscy parafianie dobrze się wyspowiadali. Ponieważ w następnym tygodniu będzie rozpoczęcie roku szkolnego oraz I piątek miesiąca wszystkie dzieci i młodzież mają obowiązek wyspowiadać się w sobotę (nie będzie specjalnej spowiedzi w następnym tygodniu). Porządek spowiedzi w sobotę: od 14.00 do 16.00, półgodzinna przerwa i od 16.30 do 18.00.
 3. Tradycyjnie w sobotę przed odpustem o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych Parafian w czasie Mszy Św. na cmentarzu. Gdyby padało, Msza św. będzie w kościele. Prosimy by uporządkować groby na cmentarzu, niech prace te wykonają dzieci i wnuki. Nie wolno wysypywać śmieci za płot ale do kontenerów.
 4. Z racji zbliżającego się jubileuszu 150-lecia konsekracji naszego kościoła, został wydany piękny kolorowy kalendarz z najpiękniejszymi obiektami kultu w naszym kościele. Cena jednego kalendarza to kwota 10 zł. - jest to cegiełka na pokrycie kosztów renowacji polichromii prezbiterium. Wypada by kalendarz ten był w każdym domu w parafii. Zakupmy kalendarz naszym bliskim i znajomym.
 5. Wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę we czwartek - 25 sierpnia spod szkoły o godz. 7.30. Jak co roku w III niedzielę września jest ogólnopolska pielgrzymka rodzin na Jasną Górę na którą się udamy.
 6. W środę różaniec o 1830 poprowadzi róża Józefa Wariasa.
 7. Z racji odpustu w piątek o godz. 16.00 będzie spotkanie dla ministrantów, o 17.00 dla lektorów, a w sobotę o 9.00 spotkanie chórku parafialnego. Spotkania są dla wszystkich obowiązkowe.
 8. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, w którym są ciekawe artykułu na temat trudnych problemów Kościoła w Polsce.

10. Bóg zapłać mieszkańcom Zarzecza za cmentarzem za pomoc przy wymianie instalacji elektrycznej. Do pomocy w tym tygodniu od godz. 8.00 zapraszamy:

poniedziałek             - Nowak Ryszard

wtorek                     - Kowalski Mieczysław

środa                       - Nowak Jan, Sojka Jan

czwartek                  - Nowak Jerzy, Wnęk Anna

piątek                       - Pikul Kazimierz, Kaczocha Izabela

11. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół.

Do sprzątania we środę o godz. 16.00 prosimy mieszkańców Porąb: Błachaniec Józef, Warias Janina, Galus Janina, Łachut Bożena, Kmiecik Stanisława

Sprzątanie w sobotę o godz. 8.00: Surgot Zofia, Surgot Krystyna, Błocho Marian, Kawa Zofia, Wawrzonek Maria, Mikus Leokadia.

Please publish modules in offcanvas position.