Odpust parafialny z okazji przeniesienia Relikwii św. Kazimierza

  1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej parafii św. Kazimierza. Uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11.00. Pamiętajmy, by nie tylko z okazji odpustu modlić się do św. Kazimierza, ale czynić to nawet codziennie. Powinniśmy też naśladować św. Kazimierza w umiłowaniu Pana Jezusa w Komunii świętej i w modlitwie do Matki Bożej.
  2. Dziękujemy za świadectwo wiary, tym którzy z okazji odpustu wczoraj przystąpili do sakramentu pokuty oraz uczestniczyli w wieczornej Mszy św.
  3. Z racji zbliżającego się w przyszłym roku jubileuszu 150-lecia konsekracji naszego kościoła, został wydany piękny kolorowy kalendarz z najpiękniejszymi obiektami kultu w naszym kościele. Cena jednego kalendarza to kwota 10 zł. - jest to cegiełka na pokrycie kosztów renowacji polichromii prezbiterium. Zadbajmy o to by ten kalendarz był w każdym domu w parafii zakupmy kalendarz naszym bliskim i znajomym.
  4. Od tego tygodnia nabożeństwa wieczorne będę o godz. 18.00.
  5. W środę różaniec o 1730 poprowadzi róża Władysławy Wróbel.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca września. Prosimy o liczny i pobożny udział w tych nabożeństwach.
  7. W I sobotę różaniec i modlitwy za powołanych i o nowe powołania poprowadzą mieszkańcy Zadębia zapraszamy też członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego.
  8. Dziękujemy za ofiary do kopert z ubiegłej niedzieli. Dzięki nim spłaciliśmy ostatnią ratę za renowację polichromii w kaplicy bocznej.
  9. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o podwiezienie kapłanów przez rodziny chorych: Bator Emilii i Seternus Ireny.

10. We czwartek o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla Zespołu Szkół Publicznych, o godz. 9.30 dla Przedszkolaków. Przewóz uczniów w dniu 1 września: Podlesie 7.25, Zadębie 7.35, Żdżary 7.10, Narożniki 7.25.

11. W tym tygodniu zostały ukończone prace przy wykonaniu całkowicie nowej instalacji elektrycznej i nowego oświetlenia w kościele. Dziękujemy elektrykom z naszej parafii: Zenon Warias, Jacek Wolak, Eugeniusz Burzec oraz Józef i Wojciech Pinas z Gruszowa, za 3 tygodnie ciężkiej pracy w kościele, oraz mieszkańcom Zarzecza za cmentarzem za pomoc w tych pracach. Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, w którym są relacje i zdjęcia z przepięknego spotkania 2 mln młodzieży z Ojcem św. w Madrycie.

Dziękujemy osobom, które z wielkim zaangażowaniem sprzątały w tym tygodniu kościół. Do sprzątania we środę o godz. 8.00 prosimy mieszkańców Porąb: Kozicka Bożena, Żurawska Dorota, Niemczura Janina, Mikus Aneta.

Please publish modules in offcanvas position.