I Niedziela Adwentu - 2 grudnia 2012 r.

1. Rozpoczynamy dziś Adwent czyli czas duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Podejmijmy dobre postanowienia, by przychodzić na Roraty które będą o godz. 7.00 i 17.00, przystępujmy do spowiedzi i Komunii św. Zrezygnujemy z niektórych przyjemności, by więcej czasu poświęcić na umacnianie swej wiary przez gorliwszą modlitwę, udział w Roratach i przyjmowanie sakramentów św., nie zapomnijmy o dobrych uczynkach.

2. W poniedziałek po Roratach rano i wieczorem dzieci otrzymają piękny obraz Jezusa Chrystusa. Na kolejnych roratach otrzymywać będą obrazki ze świętymi, które będą jako nagroda za udział w Roratach rozdawane rano i wieczorem. Dzieci, które przyniosą serduszka z dobrymi uczynkami po losowaniu zabiorą do domu żłóbeczek z Jezuskiem, by z całą rodziną pomodlić się w domu. Każde dziecko, które nie opuści ani jednych Rorat i będzie miało wszystkie obrazki otrzyma przed wigilią niespodziankę. Serdecznie prosimy rodziców, by zabierali maluchów na roraty, a starszym dzieciom pozwolili przychodzić do kościoła...

3. W wtorek na wieczorne Roraty zapraszamy wszystkich przedszkolaków oraz dzieci klas od I do III. Przewidziana jest ciekawa niespodzianka.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

-  w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

-  w czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

-  w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli. Oczywiście zapraszamy do spowiedzi od poniedziałku.

5.  W środę różaniec o 16:30 poprowadzi Róża Marii Kaczocha.

6.  Spotkanie dzieci I-komunijnych wraz z rodzicami w środę o 17.00.

7.  W I piątek udamy się do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Ireny Gondek i Leona Szkotak.

8.  W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcie NMP. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00, w Narożnikach o 18.00. Zapraszamy 20 minut przed każdą Mszą będziemy śpiewać Godzinki.

9.  Prosimy, by 8 grudnia włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na codziennym odmawianiu dziesiątka różańca św. i modlitwy przez 9 miesięcy w intencji dziecka nienarodzonego, zagrożonego zabiciem.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej „Kościołowi na Wschodzie”. Przed kościołem będzie składka do puszek.

11. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 16.00 różaniec o 16.30, o 17.00 Msza św.

12. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zapraszają w środę po wieczornych roratach na prałatówkę swoich niepełnosprawnych kolegów i koleżanki na spotkanie z Ks. Biskupem.

13. W tym tygodniu Św. Mikołaj pragnie spotkać się z aspirantami, ministrantami, lektorami, z chórkiem, Szkolnym Kołem Caritas. Ponieważ spotkanie nie wiemy kiedy będzie miało miejsce i może trwać długo, prosimy nie wyjeżdżać do innych parafii tylko z radością czekać w naszym kościele...

14. W sobotę po wieczornych Roratach spotkanie na plebanii wszystkich pań z Caritasu prosimy o włączenie się do Caritasu nowe Panie.

15. Dziękujemy rodzinie Doroty i Tadeusza Potok za ufundowanie ornatu do kaplicy w Narożnikach. Bóg zapłać.

16. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego, z którego się dowiemy o co chodzi z tym zamachem na sejm, w Małym Gościu są za darmo lampiony, jest nowy numer Żyjmy Ewangelią.

17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek od godz. 8.00 prosimy panie: Leśniak Zofia, Micek Halina, Świątek Maria, Kacała Halina.

Please publish modules in offcanvas position.