III Niedziela Adwentu - 16 grudnia 2012 r.

1. Rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie byli w tym roku Roratach do modlitwy na Mszach św. o godz. 7.00 lub o 17.00.

2. Dziś rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Prosimy, by wszyscy rodzice z dziećmi przychodzili modlić się do Dzieciątka Jezus.

3. W środę różaniec o 16:30 poprowadzi Róża Renaty Podosek.

4. W czwartek będzie w naszej parafii spowiedź adwentowa od godz. 8.30 do 10.00 od 10.30 do 12.00. Po południu od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Prosimy, kto tylko może ze starszych, by wyspowiadać się do południa, bo dzieci i młodzież są w szkole i przyjdą po południu. Prosimy młodzież uczącą się poza Radgoszczą, by przystąpiła do spowiedzi prosto po przyjeździe ze szkoły - specjalnie dla nich i dla pracujących spowiedź jest przesunięta do godziny 18.00. Roraty w czwartek będą o godz. 18.00.

5. W piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną, prosimy zgłosić dodatkowych chorych, którzy nie są w stanie wyspowiadać się w kościele. Prosimy o samochody w rodzin chorych: Bronisławy Początek i Antoniny Niemczura.

6. Od dzisiaj rozprowadzane są świece na wigilijny stół wraz z modlitewnikiem oraz pobłogosławione opłatki. Zbierane ofiary są przeznaczone na dary serca Caritasu dla potrzebujących pomocy w naszej parafii. W sklepach są wystawione kosze na dary serca.

7. Dzieci które mają Obraz Pana Jezusa i wklejone wszystkie obrazki świętych rozdawane jako nagroda za udział w Roratach jeśli przyniosą obraz w środę na Roraty wezmą udział w losowaniu niespodzianki.

8. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po wieczornej Mszy św.

9. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane przez ministrantów kalendarze parafialne po 10 zł. oraz komplety widokówek naszego kościoła w promocyjnej cenie 10 zł.

10. W drugi dzień świąt będą przedstawione w naszym kościele przygotowane przez dzieci i młodzież piękne jasełka. Z tego powodu chrzest św. będzie udzielany w Boże Narodzenie na Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy wszystkie sprawy kancelaryjne pozałatwiać w poniedziałek rano, a nie we wigilię.

11. Do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego włączyło się w tym roku tylko 19 osób. Prosimy o dalsze włączanie się do tej tak bardzo potrzebnej modlitwy w obronie życia. Obrazki z modlitwą są wyłożone na parapetach w przedsionku kościoła.

12. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego z którego dowiemy się miłych wiadomości o naszej parafii. W Małym Gościu jest za darmo szopka dla dzieci.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 14.00 prosimy panie: Gondek Janina, Ryk Dorota, Kupiec Urszula, Minorczyk Wiesław. W sobotę od godz. 8.00: Stefańczyk Janina, Błachaniec Czesława, Rychlińska Julia, Władysława Seternus.

14. Ponawiamy prośbę, by nie palić w piecach oponami, plastikiem i innymi odpadami, bo jest to bardzo szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia dzieci i dorosłych.

Please publish modules in offcanvas position.