Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 31 marca 2013 r.

1. Z okazji Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim naszym Parafianom w kraju i za granicą, Gościom i Dobroczyńcom naszej Parafii, radości płynącej od Chrystusa Zmartwychwstałego, pokoju serca z płynącego z częstego przyjmowania Jezusa w Komunii św. i obfitości łask Bożych na każdy dzień życia. Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne jakie otrzymaliśmy.

2. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji przez cały tydzień będą odprawiane Msze św. o godz. 18.00, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. Przyszła niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Wytrwajmy wszyscy w stanie łaski uświęcającej, by przez przyjęcie Komunii św. zaczerpnąć obfitych łask Bożego miłosierdzia.

4. Dzisiaj kończy w naszej parafii swoją wielkopostną duszpasterską praktykę diakon Ziemowit Kordas. Dziękujemy mu za pobożnie, pracowicie i gorliwie spędzony czas praktyki. Życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkiej pomyślności na drodze kapłańskiego powołania.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary złożone w sklepach i za jałmużnę w kościele jako „Dary serca” dla potrzebujących. Właścicielom sklepów dziękujemy za umożliwienie zbiórki. Wręczyliśmy paczki 16 rodzinom o wartości 30 – 40 zł.

6. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na KUL i UJP II.

7. Dziękujemy serdecznie: ks. Rafałowi i diakonowi Ziemowitowi, pani Organistce, panom Wiesławowi i Janowi Dykasom za przygotowanie i prowadzenie śpiewów liturgicznych w czasie Triduum Paschalnego, Ks. Prałatowi za posługę w konfesjonale, ministrantom i lektorom za gorliwą służbę., którzy przygotowywali i prowadzili adoracje w Ciemnicy i przy Grobie. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim osobom za bezinteresowne wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej, młodym strażakom za asystę przy Grobie Pańskim i w czasie Rezurekcji - Bóg zapłać. Podziękowanie składamy ks. dr Jackowi Siewiorze z Tarnowa za wygłoszenie kazań pasyjnych na Gorzkich Żalach.

8.  AK organizuje autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach zapisy w sklepie p. Seternusów.

9. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego w którym są kolorowe zdjęcia naszego kościoła, jest Mały Gość Niedzielny z niespodzianką. Ministranci rozprowadzają w promocyjnej cenie 5 zł. komplet pocztówek o naszym kościele.

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu także tym którzy sprzątali dodatkowo: Łącz Maria, Kozioł Maria, Doroż Janina, Dworak Irena. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek o godz. 8.00 prosimy panie: Kupiec Sylwia, Kupiec Krystyna, Jaje Barbara, Małek Grażyna oraz w sobotę od godz. 8.00: Cudak Amalia, Pikul Maria, Baran Jowita, Baran Jadwiga.

Please publish modules in offcanvas position.