IV Niedziela Wielkanocna - 21 kwietnia 2013 r.

1.Dzisiejsza niedziela jest niedzielą kapłańską. Rozpoczyna się też tydzień modlitw za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej. Módlmy się w naszych domach przed obrazem Jezu ufam Tobie o nowe powołania zakonne i kapłańskie w naszej parafii.

2.W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Róża Renaty Podosek.

3.Obowiązkowa katecheza dla klasy I A i B gimnazjum w środę o 17.15, klasy 1 C w piątek o 17.15. Po katechezie młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św.

4. Przekazujemy wszystkim parafianom radosną wiadomość. Nasz rodak ks. prałat Robert Biel we wtorek na KUL został pierwszym w historii naszej parafii doktorem habilitowanym. Ks. prałatowi dr hab. Robertowi Bielowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych i duszpasterskich. Szczęść Boże.

5. Do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego włączyło się w tym roku w naszej parafii tylko 15 osób. Wypełnione kartki prosimy składać na tacę.

6. Nadleśnictwo zwraca się z apelem, by nie wypalać traw i krzaków na polach oraz o zachowanie ostrożności w lasach w czasie posuchy. Co roku z powodu bezmyślnego postępowania giną zwierzęta, niszczone są lasy, a w ubiegłym roku w naszym powiecie od wypalania traw zginął młody mężczyzna.

7. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego w którym jest artykuł o ks. Michale Helerze, jednym z najsłynniejszych w świecie polskich współczesnych uczonych, jest nowy numer Żyjmy Ewangelią i kwartalnik Do Domu Ojca.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom ul. Nowej za ofiarną pracę w sobotę na rzecz parafii. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Wróbel Helena, Kędzior Maria, Kawa Stanisława, Kawa Wiesława, Król Janina.

Please publish modules in offcanvas position.