X Niedziela Zwykła - 9 czerwca 2013 r.

1. Z wielką radością informujemy, że z okazji Roku Wiary w naszej parafii w sali na parterze na prałatówce powstała Biblioteka Parafialna. Czynna będzie w każdą środę od godz. 17.00. Posiada już ponad 400 książek o tematyce religijnej i patriotycznej, oraz czasopisma religijne takie jak np. Egzorcysta, Miłujcie się itp. Zapraszamy wszystkich do czytania dobrych książek i czasopism, by poznawać i umacniać coraz bardziej swoją wiarę. Każdy, kto będzie pożyczał książkę otrzyma niespodziankę.

2. W najbliższą środę Kościół tarnowski będzie obchodził srebrny jubileusz kapłaństwa swego arcypasterza biskupa Andrzeja Jeża. Obejmijmy modlitwą osobę i pasterską posługę naszego biskupa Andrzeja.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Diecezjalne Święto Rodziny. Niech to Święto przeżywane w Roku Wiary będzie okazją do szczególnej modlitwy w rodzinach naszej parafii, szczególnie przez wspólne odmawianie w domu Koronki do Miłosierdzia Bożego, aby rodziny były miejscem, gdzie światło wiary nie tylko, że nie gaśnie, lecz jest przekazywane następnym pokoleniom przez świadectwo życia rodziców i bliskich.

4. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Marii Kułaga.

5. W czwartek o 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla przedszkolaków.

6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów.

7. Obowiązkowa katecheza parafialna dla gimnazjalistów w środę II B, w piątek II C o godz. 17.15. Po katechezie zapraszamy rodziców razem z dziećmi na Mszę św.

8.  Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę autokarową do Wał-Rudy na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny. Wyjazd w przyszły wtorek tj. 18 czerwca o godz. 14.00 Zapisy w sklepie u p. Seternusów. Koszt ok. 10 zł.

9.  Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na UJP II w Krakowie i KUL.

10. Dziękujemy tym, którzy pobożnie modlili się w oktawie Bożego Ciała. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego, w którym jest niezwykle ciekawym film o prawdach wiary katolickiej. Warto go zakupić, wspólnie oglądnąć i porozmawiać na temat prawd wiary.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Wolak Halina, Chrabąszcz Barbara, Cudak Zofia, Przemyska Genowefa.

Please publish modules in offcanvas position.