XI Niedziela Zwykła - 16 czerwca 2013 r.

1. Dzięki staraniom Ks. Proboszcza dwie rodziny z naszej parafii z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny otrzymają dziś w Starym Sączu z rąk biskupa ordynariusza A. Jeża wysokie odznaczenia diecezjalne za pełną poświęcenia wieloletnią troskę o swoje chore dzieci. Rodzicom tych dzieci gratulujemy. Zachęcamy wszystkich rodziców do jeszcze troskliwszej opieki na dziećmi, zwłaszcza w zbliżającym się czasie wakacji.

2. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Wandy Minorczyk.

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.

4. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po wieczornej Mszy św.

5. Decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza A. Jeża nasz wikariusz ks. mgr Rafał Żelazny od 1 września będzie pracowała na nowej placówce duszpasterskiej w sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Przeczycy. Ks. Rafałowi gratulujemy zasłużonego i pięknego awansu.

6. Przypominamy, że Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę autokarową do Wał-Rudy na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny. Obowiązek udziału w pielgrzymce mają ministranci, lektorzy, chórek i Szkolne Koło Caritas. Prosimy by dzieci zabrał z domu pisemną zgodę rodziców na pielgrzymkę. Wyjazd we wtorek o godz. 14.00. Zapisy w sklepie u p. Seternusów i u ks. Rafała.

7. Ministerstwo Edukacji Narodowej zamiast pomagać rodzinom postanowiło znowu na rodzinach zarobić. Tym razem muszą być zmienione katechizmy z powodu zmiany podstawy programowej w gimnazjum. Prosimy, by rodzicie i młodzież nie kupowali katechizmów do klas I i II gimnazjum bo są już nieaktualne. Nowe katechizmy zostaną sprowadzone z Wydawnictwa i będą do nabycia u katechetów w szkole pod koniec wakacji.

8. Zapraszamy do wypożyczania książek w naszej Bibliotece Parafialnej. Czynna jest w środę od godz. 17.00. W ubiegłą środę aż 9 osób pożyczyło pierwsze książki.

9. Ks. Proboszcz po przebytej operacji czuje się dobrze, ale musi przez dłuższy czas oszczędzać swoje zdrowie, dlatego nie może odprawiać nabożeństw. Serdecznie dziękuje za modlitwy w jego intencji. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy rolników, aby zapoznali się z ważnymi informacjami na tablicy ogłoszeń przed Urzędem Gminy.

11. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego, w którym jest artykuł o pięknym sanktuarium MB w Przeczycy w którym po wakacjach będzie pracował ks. Rafał, jest także nowy numer Żyjmy Ewangelią ze zdjęciami dzieci I komunijnymi z naszej parafii.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Augustynowicz Danuta, Cierpik Elżbieta, Pieróg Beata, Kusiak Krystyna, Ryś Anna, Skrzek Maria.

Please publish modules in offcanvas position.