XV Niedziela Zwykła - 14 lipca 2013 r.

1.W środę różaniec o godz. 18.30 poprowadzi róża Marii Kaczocha.

2. Prosimy, by na Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej z każdego przysiółka w parafii był wykonany nawet skromny wieniec żniwny. W tym roku nagrodą będzie nie tylko niespodzianka, ale także pewna kwota pieniężna dla tych którzy przygotują wieńce.

3. Trwają prace na nowej części cmentarza. Wykonano już większość alejek. Uprzedzając ewentualne plotki informujemy, że betonowa kostka ani nie jest potrzebna na cmentarzu, ani po prostu nas na nią nie stać. W tym tygodniu kończone będą prace i dlatego prosimy do pomocy mieszkańców Kaczówki, Trzydniaków i Zadębia. Do pomocy w pracach na dwie zmiany od 8.00 do 13.00 i od 14.00 do 19.00 prosimy:

Poniedziałek:

I zmiana od 8.00: Kapusta Andrzej, Śliwa Stefan, Kacała Ryszard, Kacała Henryk, Bielat Zbigniew, Bielat Franciszek, Świątek Franciszek, Micek Roman, Nęga Augustyn, Łabuz Edward.

II zmiana od 14.00: Leśniak Stanisław, Micek Edward, Kusiak Krystyna, Lekarczyk Piotr, Fijał Roman, Wąż Józef, Pikul Teresa, Wąż Adolf.

Wtorek:

I zmiana od 8.00: Jaje Mieczysław, Guła Jan, Kacała Jarosław, Krechniak Marek.

II zmiana od 14.00: Dziedzic Andrzej, Kubek Józef, Wnęk Roman, Bartoń Bronisław, Waryas Stanisław.

Sobota od 8.00: Bogacz Krzysztof, Szeliga Mirosław, Leżoń Jacek, Kubek Roman, Wolak Piotr, Stopa Michał, Magiera Bogdan, Jarosz Marian, Wybraniec Ryszard, Gadziała Józef, Błachaniec Roman, Doroż Kazimierz.

W sobotę będzie wysypywany w alejkach kamień prosimy o niezawodne przybycie do pracy, a mieszkańców ul. Cichej prosimy o cierpliwość, gdyż droga chwilowo będzie zablokowana przez samochody nawożące kamień.

4. Bardzo serdecznie prosimy, aby w przyszłą III niedzielę z każdego domu w parafii złożyć ofiarę do kopert. Koszt samego obrzeża to kwota blisko 5000 zł.

5. Wczoraj w godzinach południowych pożegnaliśmy zasłużoną dla naszej parafii Józefinę Stodoła. Dachówkę jako podbudowę pod alejki przewieźliśmy na cmentarz, a z pociętych desek Ks. Proboszcz w ramach rehabilitacji będzie sobie układał parkiet i boazerię w garażu. Bóg zapłać parafianom z Kaczówki za piękną pracę.

6. Zapraszamy wszystkich aktorów, którzy brali udział w jasełkach w kościele do udziału w wycieczce w góry we wtorek 23 lipca. Zapisy na wycieczkę do piątku u Księdza Wikariusza.

7. Przypominamy, że w czasie niedzielnych nabożeństw otwarta jest toaleta na prałatówce, w razie potrzeby można z niej skorzystać. Niestety, w przez dwie ostatnie niedziele w czasie Mszy św. w toalecie dzieci paliły papierosy! Prosimy by Rodzice jeszcze bardziej interesowali się swoimi dziećmi.

8. U ministrantów można zakupić Gościa Niedzielnego, w którym jest niezwykle wartościowy dodatek o zbrodni ludobójstwa dokonanej przez Ukraińców na Polakach w okrutny sposób zostało zamordowanych ponad 100 000 Polaków. W numerze jest także kolejny interesujący artykuł o naszej parafii.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Nowak Józefa, Kozicka Teresa, Kułaga Janina, Walczak Maria.

Please publish modules in offcanvas position.