XXI Niedziela Zwykła - 25 sierpnia 2013 r.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej parafii św. Kazimierza. Uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Z powodu odpustu chrzest św. będzie udzielany w jedną z niedziel września.

2. W czasie procesji eucharystycznej prosimy o asystę małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne i Straż Pożarną. O niesienie feretronów prosimy:

-    figury Jezusa Miłosiernego - róża Władysława Piłata

-     figury Matki Bożej Fatimskiej - róża Teresy Gondek

-     figury św. Józefa – strażacy

-     dwóch figur Dzieciątka Jezus - chórek i dzieci pierwszokomunijne.

3. Z okazji odpustu prosimy, by wszyscy parafianie dobrze się wyspowiadali. Ponieważ już niedługo będzie rozpoczęcie roku szkolnego oraz I piątek miesiąca wszystkie dzieci i młodzież mają obowiązek wyspowiadać się w sobotę. Porządek spowiedzi w sobotę: od 15.00 do 16.30, półgodzinna przerwa i od 17.00 do 18.00.

4. Tradycyjnie w sobotę przed odpustem o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych Parafian w czasie Mszy św. na cmentarzu. Gdyby padało Msza św. będzie w kościele. Prosimy, by uporządkować groby na cmentarzu, ponieważ wszystkie śmieci muszą być wywiezione. Nie wolno wysypywać śmieci za płot. Prosimy segregować śmieci. Żywe kwiaty z ziemią prosimy zabierać do domów, żeby zaoszczędzić na płaceniu rachunków.

5. W najbliższą sobotę o godz. 12.00 odbędzie się w Łagiewnikach uroczyste rozpoczęcie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego, relikwii św. Faustyny i błog. Jana Pawła II w naszej diecezji. Zachęcamy do prywatnego pielgrzymowania lub wysłuchania transmisji w RDN Małopolska.

6. Msze św. wieczorne w tygodniu będą od tego tygodnia o godz. 18.00. Kancelaria parafialna w środę będzie czynna od godz. 17.00.

7. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Józefa Wariasa.

8. W związku z odpustem odbędą się spotkania ministrantów w piątek o 17.00, lektorów o 18.30, chórku w sobotę o godz. 9.00.

9. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zbierają jeszcze dzisiaj do „Tornistrów pełnych uśmiechu” przybory szkolne i drobne ofiary dla dzieci z niezamożnych rodzin.

10. Zakończyła się akcja składania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Bóg zapłać wszystkim, którzy się w nią włączyli.

11. Ukazała się ciekawa książka o naszej parafii pt. Parafia Radgoszcz w oczach jej proboszczów. Liczy 555 stron. Opisuje ciekawe wydarzenia z historii naszej parafii i co najciekawsze zawiera ponad 300 zdjęć, na których można zobaczyć historyczne wydarzenia i osoby. Książkę będzie można nabyć w przyszłą niedzielę u ministrantów w promocyjnej cenie 40 zł.

12. Przypominamy, gimnazjalistom z I i II klas, że obowiązują nowe katechizmy. Będą je kupowali u księży uczących w szkole. Są tańsze o 5 zł. niż w sklepie.

13. Dziękujemy wszystkim, którzy w środę wzięli udział w pożegnaniu naszego dotychczasowego wikariusza ks. Rafała Żelaznego.

14. Dziękujemy mieszkańcom ul. Słonecznej za solidną pracę w ogrodzie plebańskim.

15. U ministrantów można zakupić Gościa Niedzielnego. W artykule o Orkiestrze Świątecznej Pomocy dowiadujemy się o tym, że pieniądze zbierane na sprzęt dla chorych przeznaczane są popieranie sekt np. Hari Kroszna i demoralizację młodzieży w Polsce, dlatego nie warto przekazywać pieniędzy na ten cel. Jest nowy numer Żyjmy Ewangelią.

16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 i piękne ubranie kwiatami ołtarza na odpust prosimy parafian: Dykas Maria, Szkotak Józefa, Leżoń Halina, Galus Helena, Moździerz Jolanta, Burzec Maria, Dykas Bernadetta, Juras Małgorzata. Trzeba będzie także wykosić trawę kosiarkami.

Please publish modules in offcanvas position.