XXIII Niedziela Zwykła - 8 września 2013 r.

1. W najbliższą środę na Mszy św. o godz. 18.00 w naszej parafii będzie niezwykle wzruszające wydarzenie jakiego jeszcze w historii parafii nie było. Będzie to uroczystość posłania na misje do Republiki Centralnej Afryki naszego rodaka ks. Mateusza Gondka. Do naszej parafii przybędzie Ks. Biskup Ordynariusz wręczy krzyż misyjny ks. Mateuszowi i udzieli mu specjalnego błogosławieństwa. W czasie Mszy św. będzie zbierana składka na bilet lotniczy dla Ks. Misjonarza. Serdecznie prosimy o liczne przybycie na Mszę św. i dar serca dla ks. Mateusza.

2. W środę różaniec o 1730 poprowadzi róża Grażyny Chwałek.

3. Katecheza parafialna dla klasy IB gimnazjum w piątek 13.09 o godz. 17.15, o 18.00 Msza św. na którą zapraszamy rodziców.

4. W sobotę udamy się w pieszej pielgrzymce do Odporyszowa. Wejdźmy wszyscy do kościoła, by o godz. 6.00 rozpocząć pielgrzymkę do Matki Bożej. Przypominamy, że gimnazjaliści mają obowiązek uczestniczyć w pielgrzymce.

5. Również w sobotę z racji święta Podwyższenia Krzyża św. o godz. 17.30 będzie Droga Krzyżowa, a po niej Msza św. na którą zapraszamy wszystkich, którzy nie mogą iść do Odporyszowa.

6. Z powodu braku chętnych na wyjazd na pielgrzymkę do Starego Sącza – zgłosiło się tylko 3 osoby pielgrzymki nie będzie.

7. W przyszłą III niedzielę września prosimy o składkę do kopert na pokrycie kosztów odnowienia ołtarza św. Franciszka.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci Patrona naszej Parafii św. Kazimierza. Bóg zapłać.

9. U ministrantów można nabyć książkę o naszej parafii pt. Parafia Radgoszcz w oczach jej proboszczów.

10. W piątek i w sobotę będziemy wykonywać prace pielęgnacyjne w ogrodzie na plebanii. Do pracy zapraszamy mieszkańców Porąb. Prosimy przynieść ze z sobą ostre motyki. Gdyby była deszczowa pogoda będziemy wykonywać inne prace pod dachem. Zapraszamy:

- w piątek od 8.00: Kawa Jan, Kawa Sławomir, Błocho Wiesław, Błocho Krzysztof, Kułaga Mirosław, Sołtys Andrzej, Ryba Elżbieta, Babiarz Stanisław, Błachaniec Marian, Wąż Ryszard.

- w sobotę od 8.00: Seternus Władysław, Działo Bogdan, Tyński Józef, Król Kazimierz, Wójcik Mariusz, Mikus Aneta, Juzba Krzysztof, Minor Bogdan, Surgot Piot, Potok Jan. Praca będzie lekka, gdyby ktoś nie mógł przyjść prosimy o zastępstwo.

11. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, z którego między innymi dowiadujemy się jak wyrwać dzieci z wirtualnego uzależnienia. Jest także Mały Gość Niedzielny z zabawami dla dzieci.

12. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół. Bóg zapłać. Do sprzątania w środę od 8.00 prosimy panie: Fijał Marta, Fijał Lucyna, Pyzik Teresa, Czarnik Anna, Pyzik Grażyna oraz w sobotę od godz. 8.00 mieszkańców z ul. Nowej: Dyjak Maria, Więcław Jolanta, Podosek Józefa, Początek Maria.

Please publish modules in offcanvas position.