III Niedziela Wielkanocna – 4 maja

1. Przeżywamy dziś dzień I Komunii św. dzieci klas II. Wspomnijmy na dzień swojej I Komunii św. i podziękujmy Jezusowi za dar Eucharystii.

2.  W przyszłą niedzielę dzieci klas III będą miały rocznicę I Komunii św. Dzieci w strojach I komunijnych zgromadzą się wraz z rodzicami i chrzestnymi przed kościołem o godz. 11. 15.

3.   Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę i w święta o godz. 15.30 Módlmy się do Matki Bożej odmawiając litanię loretańską w kościele, w domu i pod kapliczkami.

4.   W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Róża Renaty Podosek.

5.   W środę po nabożeństwie majowym spotkanie Akcji Katolickiej.

6.   Wszystkie ofiary jakie dzieci zbierały do skarbonek w Wielkim Poście, na jałmużnę postną oraz dochód ze sprzedaży paschalików (tj. 1, 5 zł. od każdej świeczki) w sumie 750 zł zostały przekazane na pomoc dla Faustynka, który walczy z chorobą nowotworową. Bóg zapłać wszystkim dzieciom za ofiary w skarbonkach i tym którzy nabyli paschaliki.

7.  W czwartek obchodzimy uroczystość św. Stanisława patrona Polski, zapraszamy na wieczorną Mszę św., by modlić się w intencji Ks. Jubilata z okazji jego imienin.

8.  W najbliższą sobotę będziemy gościć pielgrzymów ze Szwajcarii z tej okazji Msza św. w sobotę będzie o godz. 17.30, a nie o 18.00.

9.  Diakon Grzegorz Brach kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy mu za dar gorliwej duszpasterskiej pomocy ofiarowany naszej parafii – Bóg zapłać. Zapewnimy o naszej modlitwie na czas rekolekcji przed kapłańskimi święceniami.

10. Ks. Robert Filipowicz w Zaczarniu od 15 maja będzie odprawiał 18 Mszy św. za śp. + Anielę Błachaniec, a ks. Łukasz Niemiec w Kazachstanie 27 Mszy św. za śp. Tadeusza Grabowskiego od uczestników pogrzebu. Intencje te wywieszone są na tablicy ogłoszeń.

11. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajduje się specjalny bezpłatny modlitewnik do św. Jana Pawła II oraz dodateko sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie związany z jubileuszem 1000-lecia chrześcijaństwa w tej miejscowości.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w poniedziałek o godz. 8.00 prosimy panie: Nowak Teresa, Pikul Władysława, Kacała Helena, Kacała Wiesława oraz w sobotę od godz. 8.00: Pikul Agata, Szałaśny Grażyna, Kupiec Wioletta, Sojka Lidia.

Please publish modules in offcanvas position.