Odpust parafialny ku czci św. Kazimierza - 31 sierpnia

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej Parafii św. Kazimierza. Uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11.00. Pamiętajmy, by nie tylko z okazji odpustu modlić się do św. Kazimierza, ale czynić to codziennie. Powinniśmy też naśladować św. Kazimierza w umiłowaniu Pana Jezusa w Komunii świętej i w modlitwie do Matki Bożej.

2. Dziękujemy za świadectwo wiary, tym którzy z okazji odpustu wczoraj przystąpili do spowiedzi oraz uczestniczyli w Mszy św. na cmentarzu.

3. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do peregrynacji w naszej parafii obrazu Jezu Ufam Tobie oraz relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny. W każdy piątek będziemy się gromadzić na Mszy św. z homilią i Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 7.00 i 18.00, by jeszcze głębiej poznać nieskończone Boże Miłosierdzie i powierzyć swoje życie Jezusowi Miłosiernemu.

4. W poniedziałek o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Zespołu Szkół Publicznych. Zapraszamy wszystkich uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Podajemy rozkład odjazdów autobusu: Żdżary - 7.05, Narożniki - 7.20, Podlesie 7.10; Zadębie 7.35.

5. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Przedszkolaków i ich rodziców w poniedziałek o godz. 9.00.

6. W środę różaniec o 1730 poprowadzi róża Renaty Podosek.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek miesiąca. Prosimy, by wszyscy którzy się jeszcze nie wyspowiadali uczynili to w tym tygodniu według następującego porządku:

- w środę od godz. 17.00 dzieci ze szkoły podstawowej

- w czwartek od godz. 17.00 młodzież z gimnazjum

- w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

8. W I czwartek obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Spowiedź od godz. 17.00, o 17.30 modlitwa różańcowa, o 18.00 Msza św. z kazaniem, a po niej spotkanie organizacyjne.

9. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin Ireny Gondek i Heleny Małek.

10. W I sobotę różaniec i modlitwy za powołanych i o nowe powołania poprowadzą mieszkańcy Narożnik. Zapraszamy do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie wszystkich parafian.

11. Czy warto dawać kieszonkowe dzieciom?, dlaczego nie można dobrze wychować dzieci, które godzinami siedzą przy komputerze? o tym można przeczytać w Gościu Niedzielnym. W Małym Gościu jest wartościowa pomoc naukowa dla dzieci.

12. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół. Bóg zapłać. Do sprzątania w czwartek od godz. 8.00 prosimy panie:Kacała Zofia, Bielat Maria, Kacała Maria, Kacała Katarzyna i w sobotę od 8.00 mieszkańców Lisiaków Północnych: Zielińska Emilia, Witaszek Bogusława, Minorczyk Maria, Szwajkosz Bożena.

Please publish modules in offcanvas position.