Uroczystość Chrystusa Króla – 26 listopada

1. W dniu dzisiejszym za pobożne odmówienie Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólna modlitwa.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent czyli czas duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia. Pomyślmy o podjęciu dobrych postanowień.

3. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Marii Kułaga.

4. W piątek zapraszamy na Mszę św. wszystkich, którzy pragną ofiarować zmarłym dar pobożniejszej modlitwy. Zapraszamy szczególnie członków Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca. O godz. 16.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza św. z Nieszporami za zmarłych.

5. Co roku w okresie Bożego Narodzenia nasze domy odwiedzają kolędnicy misyjni. Prosimy gimnazjalistów o przygotowywanie strojów oraz solidne wyuczenie się scenki bożonarodzeniowej.

6. Zakończyły się prace nad wykonaniem dębowych ławek przy wszystkich ścianach wewnętrznych naszego kościoła. Wykonano 54 metry bieżące ławek, 45 metrów boazerii oraz oprawiono artystycznie 18 kolumn. Materiał na ławki - dąb pochodził z darowizny parafian ofiarowanej na ławki w nawie głównej. Na wykonane prace nie otrzymaliśmy żadnej dotacji, nie było też w tym roku ani jednej składki do kopert na cele inwestycyjne. Dzięki nowym ławkom przybyło wygodnych miejsc siedzących w kościele. Dziękujemy stolarzowi z naszej parafii za bardzo solidne wykonanie prac. Bóg zapłać.

7. Za wywóz śmieci z cmentarza parafia zapłaciła w tym roku blisko 6 000 zł. Aby ograniczyć wydatki na wywóz śmieci w najbliższy piątek i w sobotę będzie podstawiona przy kontenerach przyczepa, na którą można składać chryzantemy, ale bez plastikowych doniczek i lampionów. Prosimy o uporządkowanie grobów na zimę. W każdym domu powinien być kontener na śmieci, tak więc znicze i sztuczne kwiaty można zabierać do domu.

8. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego w którym jest za darmo 10 stronicowy kalendarz na 2015 r.

9. W Małym Gościu są za darmo piękne lampiony dla dzieci na adwent. Bardzo prosimy, by rodzice kupili dzieciom tę wartościową gazetę. Jest także nowy numer Żyjmy Ewangelią.

10. Zachęcamy do nabywania w tym tygodniu gazety Nasz Dziennik, w którym za darmo będzie Cudowny Medalik oraz modlitewnik do Matki Bożej.

11. Zachęcamy kobiety do darmowych badań mammograficznych. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O zagrabienie liści wokół kościoła i posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Juzba Elżbieta, Urban Danuta, Skrzek Dorota, Żurawska Krystyna, Błachaniec Teresa.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.