I Niedziela Wielkiego Postu - 22 lutego

1. Dzisiaj w naszym kościele odbędzie się o godz. 14.30 koncert znanego w Europie piosenkarza Tomka Kamińskiego. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza młodzież, by na godz. 14.30 licznie przyjść do kościoła na koncert.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prosimy o gorliwy udział wszystkich parafian w rekolekcjach. Młodzież zapraszamy na Mszę św. wieczorną po której będzie dla nich nauka stanowa. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych dobrych postanowień.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.

4. W środę różaniec o godz. 16.30 poprowadzi róża Stanisławy Mikus.

5. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, w Narożnikach o 17.30. Mimo wolnego w szkole, w piątek było bardzo malutko dzieci na Drodze Krzyżowej.

6. W kancelarii parafialnej można się wpisać do Księgi Trzeźwości na dowolny okres.

7. Przybył do nas na praktykę duszpasterską diakon mgr Jakub Kuchta z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Poprzez głoszenie kazań, katechizowanie w szkole i przewodniczeniu w nabożeństwach będzie przygotowywał się do święceń kapłańskich. Serdecznie go witamy i życzymy Bożego błogosławieństwa na czas praktyki.

8. Sakrament bierzmowania będzie udzielany w naszej parafii 13 czerwca.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy prowadzili i uczestniczyli w adorację w czasie Nabożeństwa 40 godzinnego. Bóg zapłać.

10. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc misjom.

11. W kaplicach bocznych kościoła zamontowano 10 rzeźbionych dębowych ławek. Z tej okazji zachęcamy, by nie tłoczyć się pod chórem, ale przychodzić bliżej ołtarza, wygodnie usiąść i uczestniczyć we Mszy św.

12. Dziękujemy dwóm parafianom z Trzydniaków, którzy w darze dla parafii dokonali remontu rynien odprowadzających wodę z dachu kościoła. Bóg zapłać.

13. Parafia ma kolejne wydatki związane z opłatami za ubezpieczenie kościoła, kaplicy i pozostałych budynków kościelnych. W PZU i w Securitas mamy do zapłacenia 4788 zł. Tymczasem: w lutym składka z I niedzieli była przeznaczona na potrzeby diecezji, z 2 lutego na klasztory kontemplacyjne, z I piątku na misje, z ubiegłej niedzieli na Seminarium Duchowne w Tarnowie, w Środę Popielcową na Caritas Polską. W parafii pozostało w lutym tylko dwie składki niedzielne, a za ogrzewanie gazem kościoła i kaplicy trzeba było zapłacić 3450 zł. Z tej przyczyny ofiary zbierane na Gorzkich Żalach będą przeznaczone na pokrycie opłat za ubezpieczenie kościoła.

14. Caritas Diecezji Tarnowskiej prosi wszystkich podatników do przekazania 1 % podatku na rzecz Caritas.

15. Chusta z Oviedo, którą owinięta była głowa Pana Jezusa w grobie jest ponad wszelką wątpliwość autentyczna orzekli naukowcy, czy wiecie co to znaczy patrzeć na śmierć własnego syna, warto o takich wydarzeniach przeczytać w Gościu Niedzielnym, jest nowy numer Żyjmy Ewangelią.

16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. Do sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Kawa Stanisława, Kawa Wiesława, Król Janina, Błocho Krzysztof.

Please publish modules in offcanvas position.