V Niedziela Wielkiego Postu - 22 marca

1. Od tego tygodnia Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00. Kancelaria parafialna w środę będzie czynna od godz. 17.00.

2. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a także dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 Módlmy się do Matki Bożej o łaski potrzebne w rodzinach naszej parafii, a szczególnie w intencji dzieci nienarodzonych. Prosimy o włączanie się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Odmawiając codziennie przez 9 miesięcy dziesiątek Różańca św. otaczamy modlitewną opieką dzieci nienarodzone, których życie jest zagrożone. Karteczki z modlitwami są na oknach w przedsionku kościoła. Wypełnione kartki prosimy składać na tacę.

3. W środę modlitwę różańcową o 17.30 poprowadzi róża Marii Kułaga.

4. W środę o 18.00 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.

5. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30, po niej Msza św. W Narożnikach Droga Krzyżowa o 18.30, po niej Msza św. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.

6. W sobotę będzie w naszym kościele spowiedź św. przed Świętami Wielkanocnymi wg następującego porządku: o godz. 8.00 Msza św. i spowiedź od godz. 8.30. do 12.00 z przerwą od godz. 10.00 do 10.30. Po południu spowiedź od godz. 15.00 do 18.00 z przerwą od 16.30 do 17.00.

7. W Niedzielę Palmową Msza św. z procesją o godz. 11.30. Zapraszamy do kościoła wszystkie dzieci i młodzież z palmami.

8. Panie z Caritasu i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają paschaliki. W sklepach spożywczych są wystawione kosze na dary serca dla niezamożnych rodzin w naszej parafii. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Caritasu na prałatówce.

9. W czasie składek na 4 nabożeństwach Gorzkich Żali uzbierano połowę należności na ubezpieczenie budynków kościelnych. Składka z dzisiejszych Gorzkich Żali i z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na materiały do ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Zachęcamy do wykonywania pięknych palm na Niedzielę Palmową. Warunki konkursu są podane na tablicy ogłoszeń. Konkurs w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.30.

11. „Bóg kocha wszystkich, także tych którzy nas skrzywdzili” opowiada 10 letnia dziewczynka w obozie dla uchodźców z Iraku, „po co nam Rok Miłosierdzia” ogłoszony przez papieża Franciszka - o tym możemy poczytać w najnowszym Gościu Niedzielnym

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 18.30 prosimy parafian: Błachaniec Monika, Wolak Józefa, Warias Janina, Seternus Bożena, Kmiecik Stanisława.

Please publish modules in offcanvas position.