XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca

1. Gościmy dziś w naszej parafii byłego praktykanta ks. Jakuba Kuchtę. Gratulujemy mu wyboru pięknej i odpowiedzialnej drogi życiowej. Dziękujemy za wygłoszone słowo Boże, modlitwę z nami i w naszej intencji oraz prymicyjne błogosławieństwo. Bóg zapłać. Otoczmy go naszymi modlitwami prosząc o Boże bł., opiekę Matki Bożej, zdrowie i ludzką życzliwość na jego kapłańskiej drodze.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie wizytacji, wzięli udział w spotkaniach duszpasterskich z Ks. Biskupem. Po zakończeniu wizytacji w całym dekanacie otrzymamy dekret powizytacyjny Ks. Biskupa.

3. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Stanisławy Mikus. W ostatnich tygodniach zmalała liczba uczestników modlitwy różańcowej i nowenny. Zachęcamy do mobilizacji i wytrwałej modlitwy w kościele.

4. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msze św. dla Zespołu Szkół Publicznych o godz. 8.00, a dla przedszkola o godz. 9.00.

5. Dla wszystkich dzieci i młodzieży spowiedź na zakończenie roku szkolnego będzie w środę od godz. 17.00.

6. Jeżeli będzie odpowiednia pogoda w piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św.

7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów.

8. Nasz wikariusz ks. mgr lic. Robert Osak awansował na wikariusza parafii Pilzno. W piątek na Mszach św. o godz. 8.00 i 9.00 pożegnamy odchodzącego z parafii wikariusza.Do naszej parafii przybędzie wikariusz ks. Bogusław Sobusiak z parafii Ptaszkowa.

9. W tym tygodniu dokonano oczyszczania całego dachu kościoła od strony północnej oraz oczyszczenia kostki blisko 2000 m2. Bóg zapłać za wykonanie niebezpiecznej pracy na dachu kościoła Mariuszowi Minorczykowi i Mateuszowi Szwajkoszowi i za pomoc przy czyszczeniu kostki mieszkańcom Osiedla. Dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej z Dąbrowy Tarnowskiej za całodzienne ćwiczenia przy kościele. Do pracy w sobotę dodatkowo byli proszeni: Lichorobiec Stanisław, Ryba Mariusz, Kawa Mieczysław, Nowak Adam, Bogucka Zuzanna. Bóg zapłać za wykonaną pracę.

10. Jak zauważyliśmy od strony zachodniej w tym roku będziemy musieli pomalować elewację kościoła, bo z powodu wysokich temperatur powłoka elewacji uległa zniszczeniu. Prace zostaną wykonane pod koniec wakacji.

11. Aż 66 % nastolatków rozmawia ze swoim tatą mniej niż 1 godz. w tygodniu, to jest zjawisko bardzo niebezpieczne dla dobrego wychowania dziecka, a ile ty rozmawiasz ze swoim dzieckiem w tygodniu? jak temu zaradzić, jak przebiegały uroczystości pożegnania obrazu Jezusa Miłosiernego w diecezji tarnowskiej, o tym możemy poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. W małym Gościu Niedzielnym jest za darmo kalendarz wakacyjny dla dzieci – prosimy by rodzice zakupili gazetę dzieciom.

12. Dziękujemy za posprzątanie w minionym tygodniukościoła oraz otoczenia wokół kościoła. Bóg zapłać.O posprzątanie kościoła w sobotę od 8.00 prosimy parafian: Stal Elżbieta, Stal Małgorzata,Chudy Lucyna, Micek Dorota.

Please publish modules in offcanvas position.