XXXIII Niedziela Zwykła - 13 listopada

1. Zapraszamy w tym tygodniu na Msze św. o godz. 7.00 lub 17.00, by uczestniczyć w nowennie przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który nastąpi w przyszłą niedzielę w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

2. W środę różaniec o 16.30 poprowadzi róża Władysławy Wróbel.

3. Katecheza parafialna dla klasy IV a w poniedziałek, dla klasy IV b we wtorek; dla klasy VI a we wtorek, dla I gimnazjum w środę, II gimnazjum w czwartek o godz. 16.15 na prałatówce.

4. W najbliższą sobotę w Dąbrowie Tarnowskiej na Mszy św. o godz. 14.00 siedmiu ministrantów z naszej parafii otrzyma z rąk ks. biskupa błogosławieństwo lektorskie. Rodziny chłopców zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

5. Wszystkie wypominki jednorazowe i listopadowe były czytane w dniach od 2 do 8 listopada 3-krotnie. Ponieważ lista osób zmarłych wypominanych w naszym kościele stale się powiększa i w tym roku liczy 14 stron maszynopisu, dlatego wypominki całoroczne czytane w niedzielę godz. 6.45 i o godz. 9.45 podobnie jak i w ubiegłych latach podzielone są na 2 części i czytane na zmianę, co drugą niedzielę. Czytanie całej listy zajęłoby 20 minut. Listy z Wypominkami są  umieszczone na internetowej stronie parafii. Dziękujemy za ofiary złożone na Wypominki. Bóg zapłać. W intencji składających Wypominki odprawimy Msze św.

6. Dziękujemy nauczycielom, młodzieży, chórowi parafialnemu i pocztom sztandarowym za przygotowanie pięknej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

7. Nasza parafia otrzymała niezbyt miłą wiadomość przekaz – rachunek za wywóz 35 kontenerów śmieci z cmentarza jeszcze z przed uroczystości Wszystkich Świętych w wysokości 4575 zł. Z tej okazji prosimy, aby każdy parafianin, a jest nas w parafii 2500 osób w przyszłą niedzielę złożył choćby niewielką ofiarę na tacę na zapłatę rachunku.

8. Jeszcze w poniedziałek do godz. 11.00 można składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przy budynku gospodarczym na plebanii.

9. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek jako pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii.

10. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest za darmo piękny Kalendarz ze zdjęciami Matki Bożej. Zachęcamy do jego zakupienia

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Rychlińska Anna, Warias Agnieszka, Warias Stanisław, Seternus Władysława.

Please publish modules in offcanvas position.