VIII Niedziela Zwykła - 26 lutego

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje parafialne, które głosi ks. dr hab. Jacek Siewiora prof. Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie. Serdecznie Go witamy i prosimy o słowo Boże, które by dokonało w naszych sercach przemianę. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 nauka dla młodzieży starszej.

2. Nauki dla dorosłych będą codziennie o godz. 8.00 i 18.00. W Narożnikach o godz. 17.00. Prosimy i zachęcamy, aby wszyscy parafianie uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych także w dni powszednie.

3. Pani Dyrektor naszej szkoły podjęła decyzję w wyniku której dzieci i gimnazjaliści nie mają 3 dni wolnego w szkole na rekolekcje. Z tego powodu w poniedziałek, wtorek i środę dzieci z podstawówki przychodzą ze szkoły do kościoła na Mszę św. na godz. 9.50. Gimnazjaliści przychodzą do kościoła na godz. 11. 45. Po naukach dzieci i młodzież wracają do szkoły.

4. We wtorek jest dzień spowiedzi św. Prosimy, by wszyscy parafianie wyspowiadali się w tym dniu przed odpustem parafialnym.

5. W środę o godz. 15.00 Msza św. dla chorych. Prosimy przywieźć lżej chorych do kościoła. Od godz. 14.45 spowiedź św. dla chorych.

6. W poniedziałek składka na wszystkich Mszach św. będzie przeznaczona na przeprowadzenie rekolekcji.

7. W najbliższą środę wypada Środa Popielcowa. Rozpoczniemy w tym dniu Wielki Post. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 11. 45, 18.00 i o 17.00 w Narożnikach. Uczyńmy sobie wszyscy dobre postanowienie na Wielki Post. Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest na Caritas Diecezjalną.

8. Przypominamy, że w Środę Popielcową wszystkich dorosłych obowiązuje post ścisły tzn., że nie wolno spożywać żadnych pokarmów mięsnych i pić napojów alkoholowych. Możemy w tym dniu spożyć tylko 3 posiłki: jeden do syta, a 2 lekkie. Prosimy by rodzice dali dobry przykład dzieciom.

9. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, w Narożnikach o 16.00. Dzieci, które złożą w I piątek na SKC 2 złote otrzymają I część krzyża Pana Jezusa.

10. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Modlitwa różańcowa o 16.30, o 17.00 Msza św.

11. W I piątek o godz. 8.00 udamy się do chorych. Prosimy o samochody z rodzin chorych: Anastazji Minorczyk i Marii Dudek.

12. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.

13. Rozpoczyna się dzisiaj 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dobrym wielkopostnym postanowieniem będzie dar całkowitej abstynencji ofiarowany w intencji osób które mają problem z alkoholem.

14. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzą o godz. 17.30:

- w poniedziałek róża pw. św. Weroniki p. Joanny Warias

- we wtorek róża pw. św. Józefa p. Józefa Wariasa

- w środę róża pw. św. Anny p. Julii Burzec.

15. W I sobotę liturgię Mszy św. i różaniec za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 16.30 przygotują mieszkańcy Zarzecza za rzeką.

16. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Kazimierza, patrona naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i po Gorzkich Żalach o godz. 17.00.

17. Prosimy, by w niedziele i święta, a zwłaszcza w czasie rekolekcji dokładniej parkować samochody na parkingu przy kościele, po to, by jak najwięcej samochodów mogło zaparkować przy kościele.

18. Wielki Post to czas duchowych zmagań - stańmy do walki, naukowcy badają co czują ludzie pozostający w śpiączce i wracający do życia o tym możemy dowiedzieć się Gościa Niedzielnego. Są ostatnie numery Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

19. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 13.00 prosimy panie: Bobro Grażyna, Grabowska Agata, Kijowska Elżbieta, Wróbel Władysława oraz w sobotę od godz. 8.00 Flis Weronika, Moździerz Janina, Błocho Krzysztof, Grabowski Jerzy.

Please publish modules in offcanvas position.