III Niedziela Wielkiego Postu - 19 marca

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.

2. Obowiązkowa katecheza dla dzieci z klasy II a szkoły podstawowej w poniedziałek o godz. 17.00, dla II b o godz. 17.45 na prałatówce.

3. Obowiązkowa katecheza parafialna dla klasy V b w piątek o godz. 16.15.

4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, w Narożnikach o 16.30.

5. W środę w naszym kościele o godz. 15.30 będzie udzielany sakrament bierzmowania. Młodzież ze świadkami gromadzi się w kościele na modlitwę różańcową o godz. 15.00. W czasie Mszy św. składka przeznaczona jest stypendia dla niezamożnej, ale uzdolnionej młodzieży z terenów wiejskich. Spowiedź św. dla kandydatów we wtorek od godz.16.30. O 17.00 Msza św., po niej próba generalna.

6.     W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a także dzień Świętości Życia. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 17.00, będzie uroczyste przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Módlmy się do Matki Bożej o łaski potrzebne w rodzinach naszej parafii, a szczególnie w intencji dzieci nienarodzonych. Odmawiając codziennie przez 9 miesięcy dziesiątek Różańca św., oraz modlitwą wstawienniczą otaczamy modlitewną opieką dzieci nienarodzone, których życie jest zagrożone. Karteczki z modlitwami są na oknach w przedsionku kościoła. Wypełnione kartki prosimy składać na tacę. Zachęcamy dzieci i młodzież do zapoznania się z mobilną aplikacją Duchowej Adopcji o nazwie: „Adoptuj Życie”. Została zaprojektowana i jest promowana przez Fundację Małych Stópek.

7. Panie z Caritasu i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają paschaliki. W sklepach spożywczych są wystawione kosze na dary serca dla niezamożnych rodzin w naszej parafii.

8. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Caritas Parafialnej na plebanii.

9. W tym tygodniu Ks. Wikariusz obchodzi swoje imieniny. Ks. Solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz zdrowia. Zapraszamy na Msze św. w jego intencji we wtorek o godz. 17.00.

10. Zachęcamy do oglądnięcia przedsionku kościoła wystawy nagrodzonych pięknych prac plastycznych z Konkursu plastyczno-literackiego „Święty Kazimierzu Patronie nasz”.

11. W zakrystii jest do zakupienia Pismo św. Starego i Nowego Testamentu.

12. Św. Jan Paweł II modlił się w pomieszczeniu na szczotki, Rosja się nawróci, „Mama, tato, i dzieci” to Europejska Inicjatywa Obywatelska w obronie normalności, o tym możemy poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. W Małym Gościu Niedzielnym jest skarbonka na jałmużnę wielkopostną dzieci.

13. W kościele dosyć często zostawione są parasolki, rękawiczki, czapki itp. rzeczy. Są do odebrania w skrzyni w przedsionku kościoła.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. Do sprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy parafian: Król Janina, Błocho Krzysztof, Błocho Elżbieta, Niemczura Irena oraz w sobotę: Juzba Bronisława, Sołtys Marzena, Golemo Maria, Mikus Iwona.

 

Please publish modules in offcanvas position.