Niedziela Palmowa - 9 kwietnia

1. W poniedziałek tj. jutro w naszym kościele będzie spowiedź św. przed Świętami Wielkanocnymi wg następującego porządku: o godz. 8.00 Msza św. po niej spowiedź od godz. 8.30. do 12.00. z przerwą od godz. 10.00 do 10.30. Po południu spowiedź od 15.00 do 18.00 z przerwą od 16.30 do 17.00.

2. Prosimy o udekorowanie na Wielki Piątek przydrożnych Krzyży.

3. Tylko do wtorku możemy składać produkty spożywcze i środki czystości w sklepach na rzecz Caritas. Przed kościołem rozprowadzane są paschaliki. Spotkanie Pań z Caritasu we wtorek o godz. 18.00 na plebanii. Rodziny, które otrzymują symboliczne dary od parafian zapraszamy w środę od 8.00 do 9.00 do garażu na plebanii.

4. Ponieważ we wtorek i w środę spowiadamy w Dąbrowie Tarnowskiej do godz. 19.00, a ks. Prałat nie może samodzielnie odprawiać Mszy św., dlatego w środę nie będzie Mszy św. wieczornej.

5. W czwartek różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża pw. św. Heleny.

6. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godz. 22.00. Adorację w godz. od 19.00 do 20.00 poprowadzi Liturgiczna Służba Ołtarza, od 20.00 do 21.00 Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie.

7. W Wielki Piątek będzie całodzienna adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy:

- od godz. 7.00 adoracja prywatna

- o godz. 9.00 adoracja młodzieży gimnazjalnej

- o godz. 10.00 Droga Krzyżowa i adoracja dla wszystkich dzieci z przedszkola i podstawówki. Prosimy, by dzieci przyszły do kościoła z krzyżami, które otrzymywały po Drodze Krzyżowej oraz by przyniosły ze sobą skarbonki do których zbierały jałmużnę w Wielkim Poście

- od 11.00 do 15.00 adoracja prywatna.

- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, dla chorych i tych którzy nie mogą przyjść na Liturgię Wielkiego Piątku wieczorem.

-  od 17.00 do 17.30 adorację prowadzi róża pw. św. Agnieszki.

8. Nabożeństwo Wielkiego Piątku rozpocznie się o 17.30. Najpierw będzie Droga Krzyżowa, następnie liturgia słowa Bożego, adoracja Krzyża św., i Komunia św. Następnie rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w grobie:

- od godz. 20.00 do 21.00 adorację poprowadzi Grupa Apostolska.

- o godz. 21.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

- od godz. 22.00 - do 23.00 adorację prowadzi Akcja Katolicka.

- od godz. 23.00 - do 24.00 adoracja prywatna.

Przypominamy o zachowaniu w Wielki Piątek postu ścisłego oraz abstynencji od alkoholu i pokarmów mięsnych. Podobnie uczyńmy w Wielką Sobotę.

9. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów o godz. 8.00 i tak będzie co godzinę do godz. 12.00. Po każdym poświęceniu pokarmów odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy grobie Pana Jezusa. Od 12.30 do 15. 00 będzie przerwa w Adoracji na sprzątanie kościoła.

10. Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00 i zakończy się uroczystą procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy Straż Pożarną o wartę przy Grobie i przygotowanie asysty. W Wielką Sobotę prosimy przynieść do kościoła gromnice z osłonkami, by nie pochlapać woskiem ławek i posadzki.

11. Obowiązkowe spotkania wszystkich lektorów w piątek o godz. 13.00 i w sobotę o godz. 14.00.

12. Pan Jezu w Wielki Piątek „odprawił” pierwszą Mszę na Golgocie. To były Jego prymicje. Jak wobec takiego wydarzenia nie zachować powagi i pobożnie nie przeżywać Mszy św.? O tym warto poczytać w Gościu Niedzielnym.

13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do posprzątania kościoła w Wielki Czwartek od 8.00 rano prosimy parafian: Błachaniec Monika, Wolak Józefa, Warias Janina, Seternus Bożena. W Wielką Sobotę do sprzątanie od godz. 12.45 prosimy parafian: Kmiecik Stanisława, Leżoń Agnieszka, Surgot Zofia, Surgot Krystyna, Błocho Marian. Prosimy o niezawodne przybycie wszystkich proszonych do sprzątania.

14. Serdecznie prosimy, by zawsze, a szczególnie w czasie świąt umiejętnie korzystać z parkingu przy kościele myśląc nie tylko o sobie, ale i o innych.