Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16 kwietnia

1. Z okazji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim miłym Gościom przybyłym z zagranicy i z innych stron Polski oraz drogim Parafianom, życzymy: pokoju, który daje Chrystus Zmartwychwstały i radości serca płynącej z częstego przyjmowania Jezusa w Komunii św. Dziękujemy za życzenia świąteczne jakie otrzymaliśmy oraz dary na wielkanocny stół. Bóg zapłać.

2. W Poniedziałek Wielkanocny nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

3. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji przez cały tydzień o godz. 7.00 i 18.00 będą odprawiane Msze św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do udziału w tym niezwykle pięknym nabożeństwie.

4. Najbliższa niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego.

5. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża pw. św. Jadwigi.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary złożone w sklepach i za jałmużnę w kościele jako „Dary serca” dla potrzebujących. Właścicielom sklepów dziękujemy za umożliwienie zbiórki. Wręczyliśmy paczki o wartości 30 – 40 zł. 14 rodzinom. Dziękujemy paniom z Caritas za przeprowadzenie tej akcji. Bóg zapłać.

7. Dziękujemy serdecznie: panom Wiesławowi Dykasowi, Janowi Dykasowi, ks. Wikariuszowi za śpiew Pasji, pani Organistce i chórowi parafialnemu za ubogacanie liturgii parafialnej, lektorom Marcinowi Augustynowiczowi i Mateuszowi Minorczykowi, lektorom i ministrantom za gorliwą służbę liturgiczną, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz młodym strażakom za asystę przy Grobie Pańskim, ks. Prałatowi i ks. Wikariuszowi za gorliwą posługę duszpasterską w Wielkim Poście i wygłoszenie kazań pasyjnych.

8. Szczególne podziękowanie składamy tym którzy w darze dla parafii wykonali piękną Ciemnicę, Grób Pański oraz dekorację w prezbiterium: Katarzynie Szwajkosz, Ewelinie Niewiadomskiej Burzec, Bożenie Szwajkosz, Mariuszowi Minorczykowi, Janowi Sipiorowi, Jackowi Burcowi. Bóg zapłać.

9. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na Święto Miłosierdzia Bożego. Zapisy w sklepie p. Seternusów. Wyjazd w niedzielę o 8.00 z parkingu przy szkole.

10. Od dwóch lat zbierane są informacje o mieszkańcach naszej parafii, którzy zostali zamordowani przez wojska niemieckie lub rosyjskie w czasie II wojny światowej. Do kancelarii parafialnej zgłoszono dotychczas następujące osoby: Grabowski Józef, Grabowski Kazimierz, Golec Zygmunt, Gondek Jan, Tadeusz Szkotak, Józef Szkotak, Teresa Szkotak, Łabuz Anastazy, Leżoń Piotr. Zwracamy się ponownie do wszystkich parafian także mieszkających obecnie poza nasza parafią z prośbą. Jeśli są nam znane jeszcze inne osoby zamordowane przez agresorów z okresu II wojny światowej, prosimy o pisemne zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej lub na adres e-mail parafii. W niedługim czasie osoby te zostaną w sposób szczególny upamiętnione.

11. Biskupi polscy wprowadzili nowe zasady przygotowania do sakramentu bierzmowania, czy widzieliśmy zdjęcia Zmartwychwstałego z Całunu Turyńskiego? Warto je zobaczyć w dzisiejszym Gościu Niedzielnym, którego można go zakupić u ministrantów.

12. W Poniedziałek Wielkanocny co roku czynione są w naszej miejscowości różne, niebezpieczne wygłupy. Prosimy, by nie wyrządzać żadnych szkód i nie narażać na niebezpieczeństwo innych ludzi.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek o godz. 8.00 prosimy panie: Kawa Zofia, Wawrzonek Maria, Kozicka Grażyna, Żurawska Dorota oraz w sobotę od godz. 8.00: Niemczura Janina, Niemczura Ewelina, Mikus Aneta, Przybyło Wiesława, Przybyło Agnieszka.

Please publish modules in offcanvas position.