VI Niedziela Wielkanocna - 21 maja

1. Pan Jezus prosił „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie. Nie zabraniajcie im, do takich bowiem należy Królestwo Boże.” Z przykrością stwierdzamy, że bardzo mało dzieci z przedszkola i ze szkoły podstawowej przychodzi na nabożeństwa majowe. Prosimy rodziców, aby się sami zmobilizowali i wraz z dziećmi w tym ostatnim tygodniu maja zaczęli się goręcej modlić w kościele do Matki Bożej.

2. Nabożeństwo majowe w niedzielę o 15.30, w tygodniu po Mszy św. o 18.00.

3. W środę modlitwę różańcową o 17.30 poprowadzi róża pw. św. Marii Magdaleny.

4. W piątek obchodzimy Dzień Matki. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 18.00, by przyjęły Komunię św. i pomodliły się za swoje mamy.

5. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje – czyli tzw. Dni Krzyżowe. Program nabożeństw jest następujący:

- w poniedziałek o godz. 18.00 wyruszy z kościoła procesja do kapliczki w Sośninie tam będzie Msza św. i nabożeństwo majowe.

- we wtorek o godz. 18.00 Msza św. nabożeństwo majowe i procesja przy kapliczce na Kaczówce.

- w środę Msza św. w kościele parafialnym o godz. 18.00, bez procesji. O godz. 18.30 Msza św. i procesja w Narożnikach.

Gdyby padał deszcz nabożeństwa odbędą się w kościele i w kaplicy w Narożnikach.

6. W poniedziałek katecheza parafialna dla klasa 4 a i 4 b o godz. 18.00 w ramach procesji do kapliczki.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy Strażakom oraz Józefowi Rojowi, Janowi Idzikowi i Janowi Mucha za uporządkowanie piątek i w sobotę drzewostanu Sośniny. Bóg zapłać.

8. Papież Franciszek bardzo gorąco prosił w Fatimie wszystkich wierzących w Chrystusa, aby modlili się na różańcu, jak ratować się przed zawałem serca, o tym warto dowiedzieć się z dzisiejszego Gościa Niedzielnego. W nowym numerze Żyjmy Ewangelią są informacje o wydarzeniach z naszej parafii.

9. Prosimy, by w czwartek po nabożeństwie majowym zabrać z kościoła palmy.

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Nowak - Błoniarz Izabela, Nowak Dorota, Kozicka Teresa, Kułaga Janina, Walczak Maria.