Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 28 maja

1. W przyszłą niedzielę w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie odbędzie się o godz. 11.00 koronacja Figury Matki Bożej. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.

2. Nabożeństwo majowe w niedzielę o godz. 15.30, w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W środę modlitwę różańcową o 17.30 poprowadzi róża pw. św. Moniki.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

- w środę od godz. 17.00 dzieci I komunijne i cała szkoła podstawowa

- we czwartek od godz. 17.00 całe gimnazjum

- w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

5. W I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną prosimy o 2 samochody z rodzin: Bronisławy Kupiec i Marii Nęga.

6. W I czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 17.00, różaniec o 17.30, o 18.00 Msza św.

7. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót. Rozważanie tajemnic różańcowej o godz. 17.20, po nim różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy ludzkości poprowadzą mieszkańcy Zadębia.

8. O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało prosimy mieszkańców:

- Lisiaki północne                               przy plebanii

- Żdżary północne                              przy krzyżu na ul. Jagiellońskiej

- Zarzecze za rzeką                            przy Ośrodku Zdrowia

- Żdżary Południowe                           przy Domu Parafialnym

Przygotowane są banery i metalowe stelaże. Potrzebne będą stół, dywan, kwiaty. Za przygotowanie ołtarzy są odpowiedzialni radni parafialni. Prosimy o zaangażowanie się wszystkich mieszkańców wyznaczonych rejonów w wykonanie ołtarzy.

9. Katecheza parafialna dla klas IV a we wtorek o godz. 17.15.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy bardzo licznie i pobożnie wzięli udział w modlitwach w czasie Dni Krzyżowych.

11. W najbliższą niedzielę w Tarnowie zostanie ukoronowana figura Matki Bożej koronami z nitek... co to znaczy? Zakochane dzieci z Fatimy zostały świętymi, dlaczego? o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Są jeszcze ostatnie numery Żyjmy Ewangelią.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Piotr Kubek, Wiesława Jarosz, Wiesława Mendys, Bernadetta Sołtys.