Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 15 czerwca

1. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. będą o godz. 7.00 i 19.00. W niedzielę procesje po Mszy św. o 11.30 i 16.00. Zapraszamy codziennie do udziału w nabożeństwach eucharystycznych dzieci do sypania kwiatków, dzwonienia, dzieci I Komunijne w strojach, chórek, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Róże Różańcowe, wszystkich parafian, a szczególnie mieszkańców tych części parafii w intencji których będą odprawiane Msze św. o urodzaje i zachowanie od nieszczęść. Feretrony mniejsze mają obowiązek nosić dzieci, większe gimnazjaliści oraz członkowie róż.

2. Z powodu pogarszającego się stanu wzroku nasz Ks. Prałat St. Gawęda otrzymał od Biskupa Ordynariusza pozwolenie, aby zamiast obowiązkowej codziennej modlitwy brewiarzowej odmawiał codziennie modlitwę różańcową.

3. Na tablicy ogłoszeń i na stronie Internetowej naszej parafii została wywieszona lista mieszkańców Radgoszczy, którzy zostali zamordowani przez Niemców w czasie II wojny światowej. Gdyby ktoś znał jeszcze nazwiska innych pomordowanych prosimy pisemnie zgłosić je do kancelarii parafialnej.

4. W nowym Gościu Niedzielnym są ciekawe artykuły o cudach eucharystycznych. Warto go zakupić i przeczytać.