Odpust parafialny - 27 sierpnia

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej Parafii św. Kazimierza. Słowo Boże oraz uroczystą sumę odpustową z procesją o godz. 11.00 będzie celebrował ks. prałat Jan Siedlarz proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu. Pamiętajmy, by często modlić się do św. Kazimierza.

2. Dziś przed kościołem składka do puszek na poszkodowanych przez wichury.

3. Msze św. wieczorne w tym tygodniu będą odprawiane godzinę wcześniej czyli o 18.00. Kancelaria parafialna w środę będzie czynna od godz. 16.00.

4. W środę różaniec o 1730 poprowadzi róża pw. św. Faustyny.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wszyscy, którzy się jeszcze nie wyspowiadali uczynili to wg porządku:

- w środę od godz. 17.00 dzieci ze szkoły podstawowej

- w czwartek od godz. 17.00 młodzież z gimnazjum

- w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

6. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin Heleny Baran i Zofii Frąc.

7. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót. Rozważanie tajemnic różańcowej o godz. 17.20, po nim różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy ludzkości poprowadzą mieszkańcy Górek. Zapraszamy do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie wszystkich parafian.

8. Zgodnie z decyzją Biskupa Diecezjalnego do pracy duszpasterskiej w naszej parafii przybył z Bobowej wikariusz ks. mgr Bogdana Florek. Otoczmy go naszymi modlitwami, by jego praca duszpasterska była owocna.

9. W Gościu Niedzielnym warto dziś przeczytać informacje o 300 rocznicy Koronacji Jasnogórskiego Obrazu, są także zdjęcia oraz relacje z pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, kupując Gościa otrzymamy bezpłatną płytę CD z filmowym arcydziełem jakiem jest film pt. Misja.

10. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół. Bóg zapłać. Do sprzątania w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian:Kaleta Anna, Siuda Krystyna, Bator Maria, Wątroba Roman.

Please publish modules in offcanvas position.