XXVI Niedziela Zwykła - 1 października

1. Matka Boża prosiła dzieci w Fatimie: odmawiajcie różaniec, módlcie się o pokój na świecie. Prośba Matki Bożej jest nadal aktualna. Serdecznie prosimy o liczny udział w nabożeństwie różańcowym w kościele i o modlitwę na różańcu w domu.

2. Dzisiaj o godz. 15.30 pierwsze nabożeństwo różańcowe. W ciągu tygodnia różaniec będzie po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci, które będą przychodzić na różaniec do kościoła będą w nagrodę otrzymywały niespodziankę, z której powstanie piękny obraz Matki Bożej.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

- w środę od godz. 17.00 cała szkoła podstawowa

- we czwartek od godz. 17.00 całe gimnazjum

- w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

4. W I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną prosimy o 2 samochody z rodzin: Władysławy Urban i Bronisława Dykasa.

5. Katecheza parafialna w Domu Parafialnym: poniedziałek godz. 1715 klasa VII a, wtorek godz. 1715 klasa VII b. Po katechezie uczniowie mają obowiązek uczestniczyć we Mszy św. i w różańcu.

6. W czwartek zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Spowiedź o godz. 1700 Msza św. o godz. 1800 i nabożeństwo różańcowe.

7. W najbliższą sobotę w Polsce odbędzie się piękne nabożeństwo „Różaniec do granic”. Otoczymy naszą Ojczyznę Polskę modlitwą różańcową na granicach państwa. Nasza diecezja będzie się modlić na granicy w Powroźniku, Tyliczu i w Muszynie. Zachęcamy, by udać się do tych miejscowości. My, otoczymy naszą parafię różańcem. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 udamy się do kapliczki w sośninie. W czasie drogi, z racji I soboty będziemy rozważać kolejną tajemnicę różańcową. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie. Parafianie, którzy nie mogą przyjść do kościoła proszeni są aby o godz. 17.45 otoczyli modlitwą różańcową naszą parafie w kaplicy w Sośninie, w Narożnikach, pod kapliczką na Kaczówce, na ul. Szczucińskiej oraz pod innymi kapliczkami. Chorych prosimy by modlili się o godz. 17.45 w domach. Niech nasza wspólna modlitwa będzie wyrazem nasze solidarności i troski za Polskę naszą Ojczyznę.

8. W sobotę przeprowadzona będzie zbiórka płodów rolnych na utrzymanie alumnów Seminarium Duchownego w Tarnowie. Prosimy o złożenie darów w sobotę do godz. 9.00 na mostkach przed swoimi domami. Radni parafialni zorganizują transport, dary zostaną zwiezione do stajni na plebanii.

9. Biskup Diecezjalny A. Jeż prosi o złożenie ofiar do puszek w przyszłą niedzielę na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Meksyku.

10. W tym tygodniu rozpoczną się wykopy pod chodniki na cmentarzu. Prosimy o ograniczenie odwiedzania cmentarza i zachowanie wyjątkowej ostrożności.

11. W przedsionku kościoła do soboty można do skrzynki składać nazwiska kandydatów do Rady Duszpasterskiej.

12. Diecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza nauczycieli i wychowawców na pielgrzymkę do sanktuarium MB Fatimskiej w Tarnowie 21 października 2017 r. Bliższe informacje na plakacie.

13. Dlaczego modlitwa różańcowa jest najlepszym lekarstwem na wiele chorób i nieszczęść? Czy w Polsce zamiast cmentarzy będą ogrody pamięci? O czym ćwierkają rosyjskie wróble - o tym warto się dowiedzieć z dzisiejszego Gościa Niedzielnego.

14. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół oraz Eugeniuszowi i Bartoszowi Burcom za konserwację lamp przy kościele. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Ptak Felicja, Burzec Małgorzata, Golec Wanda, Pikul Maria, Pikul Lucyna, Bugaj Justyna. Prosimy o wykoszenie trawy wokół kościoła.

Please publish modules in offcanvas position.