Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 26 listopada

1. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. przed Najśw. Sakramentem odmówimy Litanię oraz Akt Oddania się Najśw. Sercu Pana Jezusa.

2. W przyszłą niedziele rozpoczyna się Adwent.

3. We wtorek przypada 8 rocznica konsekracji biskupiej pasterza naszej diecezji A. Jeża. Zachęcamy do modlitwy za naszego Arcypasterza.

4. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża pw. św. Elżbiety.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

- w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

- we czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

- w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

6. W I piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o 2 samochody z rodzin Władysława Seternusa i Apolonii Bobro. Z powodu wyjazdu do chorych kancelaria parafialna jest nieczynna.

7. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.20. Różaniec bez rozważań poprowadzą mieszkańcy Zarzecza za rzeką.

8. W sobotę 6 ministrantów z naszej parafii otrzymało specjalne błogosławieństwo i zostali lektorami. Gratulujemy im i ich rodzinom i zachęcamy do gorliwego czytania słowa Bożego.

9. Dnia 15 listopada nasza parafia na wniosek ks. Proboszcza otrzymała zgodę z Urzędu Delegatury Ochrony Zabytków w Tarnowie na usunięcie w kwaterze żołnierzy z I wojny światowej zabytkowego dębu, który został rozerwany w czasie ostatnich wichur i zagrażał życiu ludzi oraz grobom. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim strażakom z OSP w Radgoszczy, którzy w sobotę szczęśliwie i bardzo profesjonalnie dokonali wycięcia dębu. Niech dobry Bóg błogosławi i strzeż Strażaków i ich rodziny. Bóg zapłać.

10. Jeszcze nie spłaciliśmy rachunków za wykonanie kostki na cmentarzu, a już parafia ma kolejne rachunki do zapłacenia za gaz. Wyrównanie zapłaty za ogrzewanie od listopada ubiegłego roku do listopada tego roku w kościele wynosi 3401 zł., a w kaplicy w Narożnikach 1861 zł.

11. Wolne niedziele w handlu będą w Polsce wprowadzane stopniowo, a na zachodzie są już od dawna wolne, choć nie ma tam wielu katolików; na Sycylii dzieciom nie wolno się modlić w szkole, a nawet na religii. Dlaczego tak się dzieje, pisze o tym Gość Niedzielny. W Małym Gościu Niedzielnym jest za darmo lampion dla dzieci na Adwent. Prosimy, aby zwłaszcza rodzice przedszkolaków i dzieci z młodszych klas podstawówki zakupili dzieciom Małego Gościa. Postarajmy się jak najpobożniej przeżyć Adwent. W nowym numerze Żyjmy Ewangelią jest artykuł o śp. ks. I. Piwowarskim i ks. St. Szwajkoszu.

12.  Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Szwajkosz Stanisława, Pikul Danuta, Banaś Teresa, Banaś Kamila.

Please publish modules in offcanvas position.