III Niedziela Adwentu - 17 grudnia

1. Zapraszamy rano i wieczorem na Roraty, po których odprawiana jest Nowenna do Dzieciątka Jezus. Prosimy, by dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami codziennie uczestniczyli w tym nabożeństwie.

2. W czwartek będzie w naszym kościele całodzienna spowiedź adwentowa. Porządek spowiedzi do południa od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Po południu od godz. 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Ponieważ dzieci uczą się w szkole i przyjdą do spowiedzi po południu, dlatego prosimy starszych, by w większości wyspowiadali się przed południem.

3. Ze względu na spowiedź w innych parafiach Roraty w środę, w czwartek i w piątek będą o godz. 18.00, a w sobotę tylko o godz. 7.00.

4. W piątek od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy zgłosić także tych chorych, którzy nie mogą wyspowiadać się przed świętami w kościele. Prosimy o samochody z rodzin Marii Jaje i Władysława Seternusa.

5. W środę różaniec o 1730 poprowadzi róża pw. św. Faustyny.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Zachowajmy w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu.

7. Do środy w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na świąteczny dar serca dla chorych i samotnych parafian. Rodziny, które otrzymują symboliczne dary od parafian zapraszamy po ich odbiór w czwartek od 8.00 do 9.00 do garażu na plebanii.

8. Prosimy wszystkie sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej załatwić w poniedziałek w godz. od 8.00 do 9.00 lub od 16.00 do 17.00, ponieważ przez cały tydzień spowiadamy w innych parafiach, uczymy w szkole i dlatego kancelaria nie będzie czynna.

9. Rozprowadzane są przez Caritas świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

10. Strażaków prosimy by w piątek od godz. 9.00 przywieźli do kościoła i zainstalowali świerki, potrzebujemy kilka jodełek do szopki.

11. Czy papież Franciszek zmieni modlitwę Ojcze nasz? gdzie dokładnie leżało Ciało Jezusa po śmierci, modlitwy do Dzieciątka Jezusa i odblaski dla pieszych są za darmo w Gościu Niedzielnym. Zachęcamy do zakupienia albumu o naszej parafii „Drewniana perełka” jest to bardzo dobry prezent pod choinkę. Można go zakupić w ciągu tygodnia rano i wieczorem po roratach w przedsionku kościoła.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Nowak Janina, Nowak Katarzyna, Podosek Krystyna, Lichorobiec Janina, Ryba Anna.

Please publish modules in offcanvas position.