Uroczystość Chrztu Pańskiego - 13 stycznia

1. Gościmy dziś w naszej parafii wikariusza generalnego administratury apostolskiej Atyrau w Kazachstanie ks. Łukasza Niemca. Dziękujemy za wygłoszone słowo Boże i modlitwę w naszej parafii. Bóg zapłać.
2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Chrztu Pańskiego. Z tej okazji na każdej Mszy św. odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne. Od chrztu św., jesteśmy dziećmi Bożymi i należymy do Kościoła Katolickiego. Warto dziś uświadomić sobie, że rodzice mają obowiązek nie tylko ochrzcić swoje dzieci, ale swoim osobistym dobrym przykładem i zachętą przez całe swoje życie religijnie wychowywać dzieci.
3. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi róża pw. św. Elżbiety.
4. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Wszystkim Parafianom bardzo serdeczne dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Bóg zapłać.
5. Dziękujemy kolędnikom misyjnym za dzieło ewangelizacji przeprowadzone w domach naszej parafii oraz wszystkim parafianom, którzy ich przyjęli i złożyli ofiary na misje. Złożono 3 950 zł. Bóg zapłać.
6. W tym tygodniu w miejsce podartych i pozszywanych kotar zostały założone nowe kotary przy drzwiach wejściowych oraz dywaniki ocieplające ławki dla ministrantów i lektorów. Koszt tej inwestycji wyniósł 19 100 zł. Ofiary do kopert złożyło 457 rodzin zebrano 18 220 zł.
7. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w którym są między innymi relacje z kolędy misyjnej w naszej diecezji.
8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Sołtys Teodora, Zawiślak Irena, Frąc Halina, Krawczyk Dorota, Warias Krystyna, Dykas Antonina. Z przykrością odnotowujemy, że 2 - 3 razy w miesiącu niektórzy parafianie nie przychodzą do sprzątania. Za nieobecnych muszą sprzątać pozostali. Jest to zachowanie nieeleganckie. Jeśli ktoś nie może sprzątać powinien poprosić o zastępstwo lub zamianę. Sprzątnie w naszym kościele wypada praktycznie raz na 1, 5 roku!