VI Niedziela Zwykła - 17 lutego

1. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje parafialne przed uroczystością odpustową ku czci św. Kazimierza. Porządek nabożeństw tak jak w każdą niedzielę. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież szkół średnich i starszą, ponieważ po Mszy św. wieczornej będzie nauka stanowa dla młodzieży. Rekolekcje będzie głosił ks. Krzysztof Bajorek.
2. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi róża pw. św. Moniki.
3. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo 40 godzinne. Od 11.00 zapraszamy młodzież – adorację prowadzą klasy III Gimnazjum, od 12.00 mieszkańcy Żdżar, od 13.00 mieszkańcy Górek, od 14.00 mieszkańcy Narożniki. O godz. 15.00 będzie Godzina Miłosierdzia i adoracja prywatna, o godz. 15.30 Nieszpory Eucharystyczne, a po nich Msza św. Na adorację w każdą niedzielę, zapraszamy nawet na kilka minut - wszystkich Parafian.
4. W przyszłą niedzielę na Nabożeństwo 40 godzinne zapraszamy wg następującego programu:
od 11.00 - 12.00 - Dzieci i młodzież (prowadzi chórek).
od 12.00 - 13.00 - Zarzecze za cmentarzem (prowadzi róża pw. św. Małgorzaty).
od 13.00 - 14.00 - Zarzecze za rzeką (prowadzi róża pw. św. Faustyny).
od 14.00 - 15.00 - Trzydniaki i Mały Dwór (prowadzi róża pw. św. Rity).
od 15.00 - Godzina Miłosierdzia.
15.30 - Nieszpory Eucharystyczne i Msza św.
5. W ostatnim czasie część dziewczynek z chórku parafialnego nie przychodzi na próby w sobotę o godz. 9.00 oraz nie śpiewa na Mszy św. w niedzielę. Prosimy rodziców o zmobilizowanie dzieci do gorliwszego udziału w liturgii. Zapraszamy nowe chętne dziewczęta do śpiewania w kościele.
6. We wtorek o godz. 18.00 obowiązkowe spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w bibliotece parafialnej.
7. Parafia ma do zapłacenia rachunki za ogrzewanie gazem kościoła 4100 zł, za ubezpieczenie budynków parafialnych w PZU blisko 6000 zł. Z tej przyczyny prosimy w przyszłą niedzielę o ofiary na składkę na utrzymanie parafii.
8. Zachęcamy do wzięcie udziału w akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku oraz komórek macierzystych dla chorych na białaczkę - dla Mateusza Łapy i innych pacjentów z Polski. Rejestracja dawców odbędzie się dzisiaj w szkole w dużej sali gimnastycznej w godzinach od 9.00 do 16.00. Szczegółowe informacje, można uzyskać z ulotek rozdawanych przez wolontariuszy przed kościołem.
9. Coraz większy problem w Polsce bo aż 30% dzieci ma nadwagę, czy Pan Bóg potrzebuje naszego cierpienia? Warto o tym poczytać w Gościu Niedzielnym jest nowy numer Żyjmy Ewangelią.
10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Leżoń Kazimierz, Saładyga Stanisława, Kwiatkowska Halina, Farat Bogdan, Szkotak Alfreda.