VII Niedziela Zwykła - 24 lutego

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje parafialne, które głosi doświadczony i znany w naszej diecezji rekolekcjonista ks. mgr lic. Krzysztof Bajorek. Serdecznie Go witamy w naszej Parafii, prosimy o żarliwe i głębokie słowo Boże, które by dokonało w naszych sercach przemiany. Postarajmy się wszyscy codziennie uczestniczyć w rekolekcjach.
2. Dzisiaj o godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej bardzo ważna konferencja dla nauczycieli, wychowawców i wszystkich rodziców, którzy mają dzieci w szkole na temat: „Jak uratować swoje dzieci i siebie od uzależniania od mas mediów”. Bardzo prosimy, by jak najliczniej uczestniczyć w tej konferencji.
3. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej nauka dla młodzieży starszej. Nauki dla dorosłych będą codziennie o godz. 8.00 i 18.00. W Narożnikach o godz. 17.00. Prosimy i zachęcamy, aby wszyscy parafianie uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych także w dni powszednie.
4. Rekolekcje będą miały także dzieci w kościele o godz. 10.00 i 11.30. W szkole będą codziennie oglądały filmy religijne. Jako zadanie rekolekcyjne mają z każdego filmu napisać wypracowanie o głównym bohaterze lub namalować najważniejszą scenę filmu.
5. We wtorek jest dzień spowiedzi św. Prosimy, by wszyscy parafianie wyspowiadali się w tym dniu przed odpustem parafialnym. Ponieważ od 10.00 będą miały nabożeństwo dzieci i młodzież, starszych prosimy, by wyspowiadali się do godz. 10.00 lub po południu.
6. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Kazimierza, patrona naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 16.00 w Narożnikach o godz. 9.00.
7. W środę o godz. 15.00 Msza św. dla chorych. Prosimy przywieźć lżej chorych do kościoła. Od godz. 14.45 będzie spowiedź św. dla chorych.
8. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzą o godz. 17.30:
- w poniedziałek róża pw. św. Kazimierza
- we wtorek róża pw. bł. Karoliny
- w środę róża pw. św. Matki Teresy z Kalkuty.
9. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo 40 godzinne wg następującego programu: od 11.00 dzieci i młodzież, od 12.00 Zarzecze za cmentarzem, od 13.00 Zarzecze za rzeką, od 14.00 Trzydniaki i Mały Dwór.
10. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo 40 godz. wg następującego programu:
12.00 - 13.00 Lisiaki północne i Podkościele (prowadzą nauczyciele).
13.00 - 14.00 Lisiaki południowe (prowadzi róża pw. św. Urszuli Ledóchowskiej).
14.00 - 15.00 Kaczówka i Osiedle (prowadzi róża pw. św. Heleny)
15.30 - Nieszpory Eucharystyczne i Msza Święta.
11. W I piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych. Prosimy o samochody z rodzin chorych: Agnieszki Pikul i Władysława Sabonia.
12. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót. Rozważanie tajemnicy różańcowej o godz. 16.20. Różaniec bez rozważań w intencji przebłagalnej poprowadzą mieszkańcy Kaczówki.
13. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji po Mszy św. wieczornej w I piątek pod pomnikiem MB Katyńskiej będzie Apel Pamięci i modlitwa za pomordowanych Polaków przez władze komunistyczne po II wojnie światowej.
14. Jak obniżyć ryzyko zachorowania na nowotwór co wypada, a co nie wypada robić w Kościele, warto o tym poczytać w Gościu Niedzielnym.
15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 12.30 prosimy panie: Szkotak Marta, Szkotak Krystyna, Doroż Janina, Ptak Helena oraz w sobotę od godz. 8.00 panie: Dworak Irena, Dworak-Wolińska Anna, Wróbel Helena, Dykas Antonina, Przetacznik Henryk, Goj Adam, Leżoń Kazimierz - prosimy o zagrabienie trawy koło kościoła.

Please publish modules in offcanvas position.